Gömlek Tunik Modellerinde 2017

Günümüz modasının en trend kıyafetlerinden biri olan gömlek tunikler değişik tarz ve desen çeşitleriyle karşımıza çıkmaktadır. Bayanlar için tam bir kurtarıcı kıyafet olan gömlek tunikler 2017 senesinde renk yelpazesi oldukça geniş tutulmuştur. Bunun amacı bayanın gömlek tuniği gece ya da akşam gezmelerinde tercih etmesindendir. Gündüz gezmelerinde giyilecek bir gömlek tunik daha soft ya da açık ve göz alıcı renklerde tercih edilebiliyorken, akşam gezmelerinde tam tersi daha koyu ve akşam rengine uygun ağır renkler de tercih edilebilmektedir.

 

2017 de hangi model gömlek tunikler modadır?

 

2017 senesinin en moda gömlek tunikleri şu sıralar kot ya da keten pantolon üzerine tercih edilen önü kısa arkası uzun tunik modelleridir. Bu model gömlek tunik bayanın hem kurtarıcısı hem de rahatlık hissi verdiği için çok severek giydiği kıyafetleri arasında yerini almaktadır. Ayrıca ön ve arka kısmı aynı boy hizasında ve belden aşağı hafif kabarıklaştırılmış model tuniklerde bayanın gece gezmelerinde şort üzerine severek giydiği tercihler arasındadır. Bu tarz tunikler düğmesiz olarak da tasarlanmaktadır. Çünkü düğmeler gömlek tuniğe daha gündelik ve sade bir hava verirken, düğmesiz olarak tasarlanan tunikler daha çok elbise havasını vermektedir. Bu yüzden düğmesiz gömlek tunikler yazın sıcağında plajda bikini ya da mayo üzerine de rahatlıkla tercih edilebilir. Bu da demek oluyor ki gömlek tunik modelleri yazın en rahat kıyafetler arasında yerini alacaktır.

 

Bayanın özellikle yaz ayları için tercihleri arasında sık sık yer verdiği gömlek tuniklerde işleme ve desenler de oldukça önemlidir. Daha sade desende olan gömlek tunik bayanın gündelik yaşamına daha uygunken, taş işlemeli ve sırt yahut göğüs dekolteli gömlek tunik de bayanın akşam gezmelerinde ya da arkadaş ortamında tercih edebileceği kıyafetler için oldukça uygundur. Bu tarz dekolteli ve işlemeli gömlek tunikler bayanın kot pantolon ya da şort kombinlemesi ile de ortaya çok şık bir görünüm katmaktadır. Gömlek tunikler tesettürlü bayanlar içinde oldukça sevilerek tercih edilmektedir. Daha çok tercih edilen modeller arasında diz altı boyda keten ya da kot pantolon üzerine tercih edilebilen, kot ya da keten yahut ince kumaştan elde edilmiş gömlek tunik modelleri yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir