Giyimde Modayı Belirleyenler

 

MODA NEDİR?

 

Moda, sıkça duyduğumuz kelimelerden biri. Peki, moda deyince akla ne geliyor? Toplumca herhangi bir şeye karşı aşırı gösterilen ilgi, düşkünlüktür. Ancak bu uzun sürede değil de belirli bir süre zarfında gösterilen ilgiyi kapsamaktadır. Özellikle kadınlar başta olmak üzere zaman zaman erkekleri de etkisi altına alan moda birçok alanda kendini göstermektedir. Gerek kıyafet gerek saç, makyaj vb. olmak üzere moda çok geniş kapsamlı bir terimdir. Şimdi buna daha detaylı değinelim. Malum önümüz kış ve yeni trendler neler hangi parçalar öne çıkacak, bu kış hangi renkler tercih edilecek vs. gibi pek çok soruya açıklık getirelim.

 

SENENİN EN MODA RENKLERİ

 

Moda nedir sorusuna özetle değinmiştik. Şimdi gelelim bu kış moda olacak kıyafetlere ve renklerine. Bu kış kırmızı büyüsü yaşanacak. Geçen kış etkisini gösteren pembenin yerine bu kış kırmızı alacak. Kırmızının pek çok tonu sokakta gözümüze çarpacak ve bizi büyüleyecek. Buna keza sonbaharın vazgeçilmezi kahverengi ve sarı tonları da raflarda yerini alacak. Sonbahar denince akla ilk gelen ise pastel tonları. Her mevsimin ayrı bir güzelliği var ve bununla birlikte de bir rengi. Sonbahar, kışa geçiş döneminde yaz cıvıltısı yerini daha koyu renklere bırakacak. Ama en göze çarpan renk ise kırmızı olacaktır.

 

GİYİMDE MODAYI BELİRLEYENLER

 

Elbette kıyafet saç çanta yanı sıra moda da ayakkabının yeri de yadsınamaz. Bu kış ayakkabı da ihtişamlı ve göze çarpan renkler vazgeçilmeziniz olacak zira raflar da ışıltılı botlar göz alıcı ayakkabılar albenisiyle beğeninize sunulacaktır. Bunun yanı sıra 70’lerin etkisini de bu kış göreceğiz. Fitilli kadife takımlar geri dönüyor. Siz de zamanın gerisin de en şık görünümü kazanmak ve modaya ayak uydurmak için fitilli kadife takımları tercih edebilirsiniz.

 

Kıyafet dedik ayakkabı dedik peki ayakkabının içine giyilen çoraplar? Geçen sezon moda olan file çorapları sevenler bu yeni trende bayılabilir. Dantelli ve kabarık çoraplar görenleri kendine hayran bırakacak türden. Modayı takip ederken kendinize en uygun olanı da seçmeniz gerekecek. Örneğin beli ince bir kadın için bu sezon moda olan kemerler harika bir tercih olacaktır. Kaban, kazak dahil olmak üzere neredeyse birçok parçada kemeri göreceğiz. Çanta da ise küçük çanta modası yerini büyük çantalara bırakıyor. Farklı tarzlar da ilgi çekici çantalar öne çıkıyor.

 

KIŞ KIYAFET MODASI

 

Bu kış kırmızının ön plan da olacağını söylemiştik. Peki ya elbise de ne moda? Bu sezon çiçek baskılı elbiseler göz kamaştıracak. Aynı zaman da elbiseler kadife, saten, ipek gibi formlardan oluşacak. Aynı zamanda örgü kazaklar da bu sezon raflar da yerini alacak.

Kaynak: www.tesetturpazari.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir