Gardıroplarda Bulunması Gereken Tesettür Elbiseler Nelerdir?

 

Tesettürlü bayanlar çok sık elbise giymektedir. İş hayatındaki bayanlar, okula gidenler, sosyal ortamlarda şık giyinmeyi seven bayanlar tercihlerini elbiseden yana kullanmaktadırlar. Her sene tesettür elbise modası değişmektedir. Yeni trendler oluşmakta, yeni modeller g0ndeme gelmektedir. Ancak burada önemli olan vücut yapısına uygun olan yakışan elbiseleri giymektir. Elbise modeli tercihinde giyilecek ortamda dikkate alınmaktadır.

 

Bel Detaylı Elbise Modelleri Nasıldır?

 

Düz ve sade olan tesettür elbiselerin dışında bazı detaylarla ilgi çekici hale getirilmiş olan elbise modelleri bulunmaktadır. Tesettür elbise modellerinin bazılarının belinde kemer kullanılmaktadır. Bu kemerlerden deriden yapılmış olanların dışında metal detaylara sahip olanları da bulunmaktadır. Kış sezonunda deri kemerli olan triko elbiseler vardır. Bu elbiseler vücuda oturan özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra elbisenin kumaşından yapılmış olan kemer görünümlü eklemelerin üzerinde boncuk veya inci işlemeleri olan modeller vardır. Elbiseye şıklık katan bu detaylara sahip elbiselerin etek kısmı verev şeklinde geniş olan modellerin yanında dar etekli olanları da bulunmaktadır. Belinde kuşağı olan elbiseler ise kullanışlı ve rahat olması ile çoğu bayanın ilgisini çekmektedir. Bu tarz elbiselerin bazıları yandan bağlamalı şekilde olmaktadır. Jile şeklindeki elbiselerinde belinde metal kemeri olan modelleri vardır.

 

Önden Düğmeli Elbise Modelleri Nasıldır?

 

Tesettür elbiselerde önden düğmeli olanlar oldukça rağbet görmektedir. Her sezon mutlaka önden düğmeli tesettür elbise modellerine rastlanmaktadır. Bazı tesettür elbiselerin düğmeleri elbise ile aynı renktir. Bazıları ise elbisenin renginden bambaşka bir renge sahiptir. Bu durum elbiseye enerjik ve spor bir hava katmaktadır. Önden düğmeli elbiselerin nakışlı modelleri yeni sezonun favorileri arasındadır. Göğüs kısmında ve kollarında mini nakışlara sahip, pileli elbise modelleri her ortama uygun olmaktadır. Siyah üzerine renkli çiçek desenlerine sahip elbiseler ise bu sene her markanın koleksiyonlarında mutlaka olmaktadır. Siyahın asaleti çiçek desenleri ile renklendirilmiştir. Bunun dışında önden düğmeli olan kolları püsküllü elbiseler bulunmaktadır. Göğüs kısmı ve kolları püsküllerle şık hale getirilmiş olan elbiselerde krep ve kadife kumaştan yapılan modeller vardır. Bu tarz düğmeli elbiselerin bazı modellerinin omuzlarında fırfırlar bulunmaktadır. Fırfırlar elbiseye hem şirin hemde şık bir hava katmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir