Fiziklerine Göre Bayanların Tercih Etmesi Gereken Takım Elbise Modelleri Nelerdir?

Takım elbiseler erkekleri şıklaştırdığı kadar bayanları da oldukça şık gösterir. Aslın da takım elbise dendiğin de herkesin aklına ilk olarak beyler için olduğu gelse de takım elbise giymek kadınların da hakkıdır ve kadınlara da çok yakışmaktadır. Her bayan rahatlıkla kendi fiziğine uygun olan takım elbise modellerinden bir ya da bir kaç tane dolabın da bulundurmalıdır.

 

Peki bayan takım elbise modellerini bayanlar ne zaman ve nerede giymeyi tercih etmelidir?

 

Bayanlar bayan takım elbise modellerini çalışırken, özel davetler de, yemekler de, düğünler de ve bunlar gibi birçok farklı davetler de tercih edebilir. Takım elbiseler çok şık gözükür bu doğru ancak çok rahat oldukları pek de söylenemez. Bu nedenle daha şık olunması gereken davetlerde takım elbise modellerini giymeyi tercih etmek yerin de bir karar olacaktır.

Biraz da fiziklerine göre bayanların tercih etmesi gereken takım elbise modellerine değinelim. Yani her takım elbiseyi her bayan giyecek diye bir durum kesinlikle söz konusu değil. Her bayan kendi fiziğine yakışan takım elbise modellerini giymeyi tercih ederse şıklığına biraz daha şıklık katacaktır.

 

Zayıf ve uzun boylu bayanlar yani bir başka deyiş ile de fiziği çok düzgün olan bayanlar her türlü bayan takım elbise modelini tercih edebilir. Mini, midi ya da uzun eteklerden oluşan, kısa ya da uzun ceketli, kısa bilekten ya da uzun pantolonlu takım elbise modellerinden tümünü bu fizikteki bayanlar rahatlıkla giyebilir. Kısa boylu bayanlardan bahsedecek olursak şunu söylemeliyiz ki her nasıl takım elbise giyerse giysin topuklu ayakkabıyı tercih etmelidir. Aynı zaman da kısa boylu bayanlar bilekten kısa pantolonlu takım elbise modelini kesinlikle tercih etmemeli çünkü bu tarz modeller kısa bayanları olduğundan daha fazla kısa gösterir. Daha çok uzun pantolonlar tercih ederken etekli bir takım elbise modelini tercih edecekler ise kesinlikle mini etek giymekten çekinmemeliler. Mini etek kısa boylu kadınlar da kötü durmaz. Ceket konusun da da şunu söylemeliyiz ki kısa boylu bayanlar özellikle de vücut boyları da kısa ise uzun ceket modellerinden kaçınmalıdırlar. Daha çok kısa ceketli takım elbise modellerini tercih etmek bu fizikteki bayanları olduklarından daha uzun ve şık gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir