Faklılık Alanında Seçeneği Zengin Olan Elbise Modelleri Nelerdir?

Elbise modelleri hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

 

Son yüzyılın çok başka hallerde eski zamanlara doğru ilerleyen tasarım akımları, yeni teknolojik renkleri ve tasarımları da beraberinde getirmektedir. İnanması güç olacak kadar devasa boyutta şıklık yakalamak tek parça olan uzun veya kısa elbiseler ile kolaylıkla mümkün olmaktadır. Tasarımın tecrübe ile birleştiği noktalarda özel zamanlar için kişiye çok özel olarak gerçekleştirilen tasarımlar, genel olarak ünlülerin dünyasında vücutta sergilenerek trend sıralamalarındaki yerlerini almaktadır. Her anın kendine özel giyim tarzları ve modelleri birbirinden farklı çeşitlerde sergilenmektedir. Her yıl oldukça sık rastlanan modeller zaman ilerledikçe ince detaylar üzerinde oynanarak çok farklı hallere bürünebilmektedir.

 

Bu sezon sokak modasına uyan elbise modelleri nelerdir?

 

Rahat ve asil bir görünüm elde etmeyi sağlayan uzun elbise modelleri, bu sezon sokak modasının en sık kullanılan tercihlerinden olmaktadır. Düz ve ince penye, likra, kot kumaşlar ile elde edilen tasarımlar, farklı bölgelerinde açılan dekolteler ile çok daha çekici hal almaktadır. Kısa modellerde ise cıvıl cıvıl renklerin hakim olduğu cici tabirine yakın görünüm sağlayan kısa elbiseler, Çok daha uçuşan etek desenleri ve tasarımları ile zaman zaman omuzlarında ve sırt bölgelerindeki dekolteler ile günlük kullanıma uygun olarak tasarlanmaktadır. Önü kısalan ve arasına doğru uzayan modeller son yılların sokak modasında en çok tercih edilen trendler olmaktaydı. Artık daha rahat, salaş ve sade tasarımlar neon renkler ile dengelenmektedir.

 

Elbise modelleri gece şıklığında nasıl tasarımlara hakim olmaktadır?

 

Özel düğün ve benzeri etkinlik zamanlarında, çok fazla sade ve düz modeller görülmekte. Daha canlı motiflere hakim olan ve bedeni komple saran uzun elbise modelleri, yaka ve dekolte kısımları daha çok açık olarak tercih edilmektedir. Gece şıklığının olmazsa olmazlarından olan göğüs dekolteleri, sırt detayı verilen bir elbisede çok daha kapalı bir görünüm sağlamaktadır. Kısa gece elbiseleri ise, daha çok kalça kısmına oturan ve bel orantılarını ortaya çıkaran modelleri geride bırakarak, kabarık, etekleri tük destekli, doğal görünümler veren elbiseler tercih edilmektedir. Eski tarzlara hitap eden belinden kuşak destekli elbiselerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir