En Uyumlu Kombini Nasıl Yaparım?

Tesettür kombin genelde özel bir davet ya da toplantıya katılacağımızda ya da kendimize özen göstermemiz gereken herhangi bir yer ya da durumda kurtarıcımız olan giysi takımlarıdır. Bu takımları kendi stil ve zevkimize göre belirleyebileceğimiz ve parçaları bir araya getirebileceğimiz gibi aynı zamanda hazır olarak yapılan kombinlerden de bu konuda yardım alabiliriz. İnternet üzerinde bulunan web sitelerinde ve sosyal medyada bulunan sayfalarda kombinler ile ilgili oldukça yeni ve farklı fikirler mevcuttur. Bu fikirlerden beğendiklerimizi ve zevkimize uygun olanları satın alabilirken yalnızca bir kısmını da alıp kısmı olarak eksik parçaları tamamlayıp kendi kombinimizi de yapabiliriz. Hazır kombinlerde başörtüsünden ayakkabıya, çantadan bilekliğe hemen hemen tüm parçalar olmakta ve özellikle farklı tarzda ayakkabı modelleri dolayısı ile bu kombinler dikkat çekmekte ve beğeni toplamaktadır.

 

Bir Kombinde Hangi Parçalar Olur?

 

           Tesettür kombin içerisinde günlük kullanımda yer alan parçalara ek olarak aksesuar, portföy çantalar, süslü ayakkabılar, eşarp tokaları ve büyük yüzükler bulunabilir. Her biri tesettür kombin ile başka bir yönden uyum içinde olan bu eşya ve aksesuarlar çok fazla kullanılmasalar da özel gün kombinlerinde mutlaka yer almalıdır. Kombinde renk tercihi de oldukça önemlidir ve tercih edilen renklerin birbirini boğmayacak ya da silmeyecek şekilde kullanılması gerekmektedir. Kombinlerde yer alan renkler aynı rengin tonu ya da kontrast olan iki renk olabilir. Ayakkabı ve çanta tercihleri eğer koyu renkler ile kombin yapılıyorsa standart olarak siyah seçilebileceği gibi koyu yeşil, lacivert ve bordo gibi seçeneklerde de oldukça uyumlu ve şık bir biçimde kullanılabilirler.

 

Kombinlerde Yapılan Hatalar

 

Tesettür kombin konusunda düşülen en büyük hata da kombin içinde bazı parçaların birebir aynı renkte ve düz renkli seçilmesidir. Hiçbir kombinde parçaların tamamı asla düz renk olmamalı ve arada mutlaka aynı renk tonuna sahip hareketli ve desenli parçalar olmalıdır. Yaz kombinlerinde açık ve soft renkler birebir ile uyum gösterirken kış kombinlerinde aynı uyumu koyu renkler ile yakalamak asla mümkün değildir. Koyu renkler birbirini boğacakları için aynı kombin içinde kullanılmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir