En Trend Kombinler Nelerdir?

Kombinler giysilerin çeşitli parçalar ve aksesuarlar ile kullanılmasına verilen genel bir tanımdır. Tesettür kombin ise tesettür giyimi tarafından üretilen giysilerin içli dışlı takımlar halinde ya da bir alt bir üst parça şeklinde kullanılarak elde edildiği elbise gruplarıdır. Kombin yapılırken kullanılan parçalar aynı zamanda günlük hayatta da en sık kullandığımız parçalardandır. Bu parçalar tunikler, gömlekler, bluzlar, pantolonlar, etekler, feraceler ya da kaplar olabilir. Tesettür tunikler hem pantolon hem etekle rahat şekilde kombin yapılabilen üst parçalarıdır. Tunikler farklı kumaşlardan ve farklı kalıplar halinde dikilerek dört mevsim kullanılabilen giysiler olması sebebiyle hem kombinlerde hem de tek olarak sıklıkla tercih edilirler. Tuniklerin başka bir özelliği de yaz ve bahar aylarında ferace kullanmayan tesettürlü kadınlar için aynı zamanda bir üst giysisidir ve farklı boylarda olan tunikler hem günlük olarak hem de özel günler için kullanılan parçalar ile kombin yapılabilirler.

 

Elbise ve Ferace Kombinleri

 

Elbise ve feraceler tesettür kombin olarak kullanılan ikililerin başında gelir. Bu kombinleri yaparken önemli olan elbise seçiminde boya ve etek genişliğine dikkat etmektir. Hiçbir zaman elbise ve ferace kombinler içindeki elbisenin boyu feraceden uzun olmamalı ve etek genişliği de feracenin genişliğinden fazla olmamalıdır. Aksi takdirde feraceden daha uzun olan elbise dışarıdan kötü bir görüntü oluşturur. Geniş etekli elbise seçiminde ise dışarıdan pot bir görüntü oluşur ve bu da hoş olmayan bir beden algısı ortaya çıkmasına sebep olur. Aynı şekilde etek üzerine yapılacak herhangi bir ferace ya da pardesü veya da tesettür kap kombini için de bu noktalar geçerlidir.

 

Aksesuarlar ve Ayakkabılar

 

           Tesettür kombin yapılırken kullanılacak ayakkabı tamamı ile tarza uygun olmalıdır. Günlük ve spor tarzlar için kesinlikle topuğu olmayan düz bir ayakkabı seçilmelidir. Bu ayakkabı sandalet, spor ayakkabı, babet ya da herhangi bir düz tabanlı ayakkabı olabilir. Özel gün kombinleri ve şık kombinlerde ise eğer topuklu ayakkabı tercih edilmiyor ise rugan yani parlak deri, mat deri ya da normal deri görünümlü bir ayakkabı tercih edilerek kombin tamamlanmalıdır.

Kaynak: www.tesetturpazari.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir