En Sıradışı Tesettür Abiye Modelleri Nelerdir?

 

Tesettür giyim uzun yıllardır giyim sektöründe faaliyet göstermektedir. Tesettürlü bayanların yöneldiği bu sektör moda ve trendleri yakalama anlamında genelde geri kalmış ve bu yarıştan da uzak durmuştur. Fakat son yıllarda popüler kültürün etkisi ile yetişen yeni modacılar ve özellikle modaya meraklı olan kişiler sektörde bu anlamda yeni bakış açıları ortaya çıkmasını sağlamışlar. Yeni modacıların da tesettür giyimi kervanına katılmasından sonra alışılan çizgilerin haricinde fark yaratan yumuşak geçişler ile yavaş yavaş bu sektör de dışarıya açılmaya başlamıştır. Sektörün dışarıya açılması tesettüre ilgi duyan ya da tesettürlü giyim tarzını yeni tercih eden kadınların da epey ilgisini çekmiştir. Bu sayede herkes tesettür modasını takip eder ve bu sektördeki yeniliklerden haberdar hale gelmiştir. Tesettür giyimde en çok değişim gösteren konulardan birisi de tesettür abiye modelleridir. Abiyelerde koyu renkler ve düz kumaşlar kullanılmasının yerini son yıllarda çok farklı modeller ile yeni moda sıra dışı abiyeler almıştır. Bu tesettür abiye modellerinin ne olduğunu görmek için yazının devamını okuyabilirsiniz.

 

Çığır Açan Tesettür Abiye Modelleri

 

Tesettür abiyelerde son yıllarda çıkan yeni modellerde en çok göze çarpan durum canlı ve neon renklerin kullanımıdır. Özellikle tesettür abiye modellerinde sıklıkla kullanılan bir renk olan pembenin daha canlı ve parlak tonlarının kullanılması oldukça dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra yeni nesil abiyelerde pul yerine payet kullanımı ve şifon yerine de tül kullanımı dikkat çeken diğer detaylardandır. Abiye elbiselerin özellikle nişan ve kına gecesi gibi özel günlerde kullanılan modellerinde çiçekler ve işlemelerden oluşan detaylar arttırılmış ve ikili kumaş kullanımı yerine kendinden desenli tek renk kumaşların kullanımı tercih edilmiştir. Tesettür elbise ve abiyelerde sıklıkla kullanılan kuşaklar kaldırılmış bunun yerine o kısım sadece kumaş bağlantısı olan ince kıvrım halinde kullanılmıştır.

 

Abiye Elbiseler Nerede Bulunur?

 

Tesettür abiye elbiseler abiye giyim mağazalarında, tesettür giyim mağazalarında ya da her ikisinin de bulunduğu internet giyim mağazalarında bulunabilmektedir. İnternet üzerinde çeşit ve model bulmak her zaman için daha kolay ve hızlı olmaktadır. İnternet üzerinden birkaç gün içinde ürün teslim alınabilir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir