En Şık Tesettür Abiye Modelleri Hangileridir?

Tesettür abiyeler özel günlerde ve davetlerde kullanılan özel elbiselerdir. Birçok çeşit ve model arasında seçmekte zorlanabileceğiniz tesettür abiye modelleri için sizlere yazınız devamında birkaç tüyo vermeye çalışacağız. Abiye elbise seçerken öncelikli olarak mümkünse yalnızca bir kez değil daha sonra da kullanabileceğiniz bir model seçmek hem elbisenin dolapta beklemesini engeller hem de sizin abiye elbise için ayırdığının bütçeyi biraz esnetmenize yardımcı olabilir. Bu sebeple model ya da marka belirlemeden önce bütçenizi ve elbisenin kullanışlılığını ön planda tutmanızı tavsiye ederiz. Bu aşamadan sonra ise sırada elbise modeli belirlemek var.

 

Elbise Modeli Vücudunuza Göre Olmalı

 

Tesettür elbise ya da tesettür abiye seçerken en sık yapılan hata da modelin vücuda uygun olarak seçilmemesidir. Çoğu görsel ya da vitrindeki mankenler elbiseye bakış açımızı etkilemekte ve bizi aslında kendi vücudumuza uygun olmayan modeller almaya itebilir. Fakat her abiyenin her insanda duruşu farklı olabileceğinden modele karar vermeden önce ya tüm modelleri deneyerek uygun modele karar verilmeli ya da vücut ölçülerine göre baştan model için bir çeşit belirlenmelidir. Bunlardan pratik olanı ise elbette vücut ölçülerine göre bir model seçmektir.

 

Uzun boylu ve boyunuza göre ideal kiloya sahip bir kadın iseniz balık etek modelleri alternatif olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca beli kuşaklı modeller boyu olduğundan biraz daha kısa göstereceği için eğer topuklu ayakkabı kullanmayı da düşünüyor iseniz hem kuşaklı hem de balık etekli modeller ya da kuşaklı ve düz modeller sizin tercihiniz olmalıdır. Nispeten daha kısa boylu kadınlar ise kesinlikle boyu kesen kuşaklı ya da iki parça elbiseleri tercih etmemelidir. Bu ölçülerdeki kadınlar düz şekilde inen pelerinli modelleri kullanabilir ve topuklu ayakkabı ile de elbisenin boyunu uzatabilirler.

 

Tesettür Abiye ve Aksesuarları

 

Kullanılacak olan tesettür abiye modeli sade bir kumaştan yapılmış ise başörtüsü parlak bir model seçilerek görüntü daha hareketli hale getirilebilir. Aynı şekilde süslü kemerler ya da ayakkabılar elbisenin daha şık hale gelmesini sağlayabilir. Bazı pelerin ayrıntıları ve tüller de elbiseye hava katmak için sonradan eklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir