Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bayanların dolabın da olmazsa olmaz kıyafetlerden biridir elbiseler. Özellikle yaz ayların da uzun, dökümlü, desenli elbiseleri tercih etmektedirler. Uzun elbise her kadının için de kendini rahat hissettiği bir kıyafettir. Tek parça olduğu için bir kombine de gerek yoktur. Altına bir ayakkabı uydurmak en önemli noktasıdır.

 

Uzun Elbise Neden Tercih Edilir?

 

Maksi boy elbise, bileğe kadar boyu olan uzun elbise demektir. Bu elbise modeli daha çok yaz mevsimin de tercih edilmektedir. Ancak bir kaç detaya dikkat edilirse kış aylarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uzun elbise modellerini seçmemizin birçok nedeni vardır. İlk olarak rahat rahat hareket etmektir. Az bir rüzgar esmesi ile uçuşur efil efil olması da ayrı bir rahatlık verir. Aynı zaman da vücuduna en uygun modeli bulduğunuz da olduğunuzdan daha uzun ve daha zayıf görünmenizi de sağlayacaktır. Ve bir de yukarda bahsettiğimiz gibi tek parça olması da hızlı hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Bu kadar özelliği varken tabi ki de kadınların vazgeçilmez kıyafeti olacaktır.

 

Uzun Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

 

           Uzun elbise deyince akla ilk gelen rengarenk desenli elbiseler olacaktır. Ancak bu gibi elbiseler de desen tercihi yaparken vücut hatlarınızı göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz. Eğer minyon bir yapıya sahipseniz sizin için minik desenler uygun olacaktır. Unutmamak gerekir ki büyük desenler vücudunuz da fazlalıkların olduğu yere denk gelirse daha iri görünmenizi sağlayacaktır. Aynı zaman da boyuna çizgiler olduğunuzdan daha zayıf ve daha uzun görünmenize yardımcı olacaktır.

 

Eğer baskılı, çizgili, desenli elbiseler istemiyorsanız siyah, gri, beyaz vb. tek renkten oluşan elbiseleri tercih etmeniz de fayda vardır. Eğer kiloluysanız vücudunuza yapışan elbiselerden uzak durmanız gerekir. Daha dökümlü salaş elbiseleri tercih etmelisiniz. Vücut hatlarınıza göre elbise modeli seçmelisiniz. Beliniz inceyse bel oyuntulu bir elbise tercih etmelisiniz. Veya bir kemer yardımıyla belinizi çok ortaya çıkarabilirsiniz. Elbise seçiminde vücudunuz çok iyi tanımanız gerekmektedir. Çünkü bir detay sizi olduğunuzdan daha iri gösterebilir. Mesela iri bir yapıya sahipseniz kesinlikle pile elbiselerden eteklerden uzak durmanız gerekmektedir. Çünkü sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir