Elbise Modelleri Ve Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

Elbise modelleri her mevsim rahatlıkla giyilebilir parçalar arasındadır. Elbiseler gündüz şıklığının yanı sıra gece şıklığı da sağlamaktadır.

 

Elbise seçiminde dikkat edilecek noktalar nelerdir? Elbise seçiminde öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta vücut tipine uygun elbise seçimi olmalıdır. Dar omuzlu bayanlar için enine çizgili elbiseler seçmek doğru bir tercih olacaktır. Tabi aşırı kilolu bayanlar enine çizgili elbiselerden uzak durmalıdır. Kısa boyuna sahip olmak kişiyi her zaman olduğundan daha kısa göstermektedir. Bu tipte bayanlar için yaka seçimi çok önemlidir. Ve yakalı yada geniş kare yakalı elbiseler tercih edilmelidir. Geniş omuzlu bayanlar için her istedikleri tarzda elbiseleri rahatlıkla seçebilirler. Küçük göğüslü bayanlar için derin V yaka elbiseler doğru bir tercih olacaktır.

 

Elbise çeşitleri nelerdir? Elbise çeşitleri arasında uzun elbise, kısa elbise, abiye elbise, fırfırlı elbise, volanlı elbise, kruvaze elbise, piliseli elbise, dantel detaylı elbise, kot elbise ve deri elbiseler olmak üzere oldukça geniş yelpazeye sahip ürün çeşitliliği mevcuttur. Önemli noktalardan biri de doğru zaman ve yerde doğru elbise seçimi olmalıdır. Örneğin volanlı elbiseler oldukça dikkat çekici detaylara sahip olduğu için gece davetlerinde rahatlıkla giyilebilir parçalar olmaktadır. Piliseli elbiselerde gece davetlerde ve gündelik hayatta da giyilebilir elbiselerdir.

 

Dantel detaylı elbiseler daha çok gece şıklığı için tasarlanmış elbiseler olduğu için gündelik hayatta kullanım için abartılı olabilir. Her markanın oldukça geniş ürün çeşitliliğine sahip elbise modelleri vardır. Her kesime her bütçeye uygun kriterlerde elbise modeli bulmak mümkündür. İnternet üzerinden de elbise modeli seçmek ve almak son derece kolay ve güvenlidir. Abiye elbise seçerken nelere dikkat edilmelidir? Abiye elbise modelleri seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken elbisenin kumaşı olmalıdır. Gidilecek etkinliğe göre kumaş tipi değişmektedir. Düğün ve nişan gibi bir etkinlikte saten ya da Polyester kumaş tercih edilmelidir. Toplantı ve yemeklerde ise şifon ipek ya da saten tercih etmek doğru olacaktır. Abiye seçiminde gidilecek mekan ve zamanda çok önemlidir. Açık havada geçirilecek bir organizasyon ise koyu renkte bir abiye tercih edilmeli ve şık aksesuarlarla tamamlanmalıdır. Kapalı mekanda ise daha açık tonlarda abiye tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir