Doğru Tesettür Kombini Nasıl Yapılmalıdır?

 

Tesettür giyimde eşarp veya şal seçimi, en çok dikkat edilmesi gereken ve özen gösterilmesi gereken seçimlerdir. Eşarp veya şal, ten renginiz ile uyum sağlamalı ve kıyafetleriniz ile ahenk içinde olmalıdır. Çeşitli kumaşları, renkleri ve desenleri ile birbirinden farklı modellere sahip olan eşarplar, tarzınızı yansıtacak en önemli parçalardır. Bağlama açısından da pek çok çeşitleri bulunan şallar, şıklığınızı belirleyecek önemli bir etkendir.

 

Tesettürün ruhuna uygun düşebilecek kıyafetler tercih etmeli, dar ve vücut hatlarınızı belli eden kıyafetlerden kaçınmalısınız. Rahat ve bol kesim kıyafetler son zamanlarda oldukça trend. Pantolonların üzerine rahatlıkla tercih edebileceğiniz salaş kazaklar ve t-shirtler, tesettür kombin açısından spor ve bir o kadar da şık durabilecek bir görüntüye sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca, tesettür giyimde, renk tercihi çok önemli bir detaydır. Ten renginize uygun kıyafetler tercih etmeli ve canlı renkler kullanarak enerjinizi artırmalısınız.

 

2018 Tesettür Kombinlerinde Öne Çıkan Parçalar Nelerdir?

 

Tulum, son zamanlarda oldukça fazla kullanılan parçalardandır. Tulum modası, tesettür giyimde de yerini hızla almıştır. Zarifliği ve şıklığı yansıtan duruşuyla tulum, yelek ve ceketler kombin edilebilir.

 

Tunik, her zaman her yerde rahatlıkla tercih edebileceğiniz parçalardandır. Şimdilerde bilek boy etekler ile kombinlenen tunikler, rahat ve salaş bir tarz yansıtmaktadır. Etekler dışında, kot pantalon, ve kumaş pantolonlar kombinleyeceğiniz tunikler, hem günlük hayatınızda hem de iş hayatınızda rahat ve şık bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Tunikler dışında, tesettür kombin ve giyimlerde, son zamanlarda alt-üst takımlar oldukça sık tercih edilmektedir. Rahat bir havası ile takım kombinleri, doğru bir eşarp veya şal seçimi ile tamamlanabilir.

 

Uzun etekler, normal giyimde olduğu gibi tesettür giyimde de tercih edilen bir üründür. Uzun etekleri, dilediğiniz gibi kombinleyip renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Geometrik desenli ve kareli etekler oldukça fazla kullanılmakta ve üzerine bir gömlek veya tunik ile tamamlanmaktadır. Tüm bunlar dışında, trençkot ve yelekler ile kombinlerinizi tamamlayıp, fark yaratıcı detaylara imza atabilirsiniz. Tesettür kombin, oldukça zor bir kombindir. Seçeceğiniz parçaların tümü birbirleriyle uyumlu olmalı ve sizi şık, rahat bir görünüme sokmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir