Doğru Tesettür Kombini Nasıl Yapılır?

Yeni tesettüre girdiniz ve doğru bir tesettür kombin nasıl olur bu konu hakkında fikir sahibi değilsiniz. Ya da modayı yakından takip eden biri olarak hangi renklerin; hangi renk ve modeller ile uyumlu olacağını bilemiyorsunuz. Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz tesettür kombininin nasıl yapılacağı ile ilgili makaleyi okuyarak bu konuda fikir edinebilirsiniz:

 

1- SİYAH UYUMU

 

Siyah renk; birçok renk ile uyumlu olduğu için kurtarıcıdır. Bu sebeple her kıyafetinizden en az bir, tercihen iki adet siyah olmasını tavsiye ederiz. Mesela siyah pantolon ya da eteği; beyaz, kırmızı, mavi tonlarında birçok farklı renk bluz ya da gömlek ile birlikte kombin yapabilirsiniz. Siyah ayakkabı, siyah gömlek, siyah şal- başörtü yine aynı şekilde tesettür kombin deyince ilk akla gelen ürünler arasında yer almaktadır.

 

2- FERACE

 

Ferace, ilkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmez dış giyim ürünlerinden birisi olarak karşımızdadır. Genellikle siyah renginin tercih edildiği feracenin başka renkleri de piyasaya sürülse de siyahın zarafetinin yerini almayı başaramamıştır. Siz de gardolabınızda en azından bir adet siyah ferace bulundurarak bütün başörtü ve başörtünüz ile uyumlu farklı renklerde birçok çanta ile kombin yapabilirsiniz.

 

3- KABANLARDA KOYU RENK

 

Kış ayları kapımızı çalarken kendinize kaban ya da pardesü almayı düşünüyorsanız, tercihinizi koyu renklerden yana kullanmanızı tavsiye ederiz. Kışın karda, yağmur, çamurda hem çabuk kirlenmez hem de uygun başörtü ve çanta bulmak kolaydır. Mesela bir beyaz, gök mavisi ya da kırmızı gibi sizi tesettür kombin yaparken zorlayacak bir renk değildir.

 

4- ELBİSE OLMAZSA OLMAZ

 

Elbise tesettürlü her bayanın gardolabında en az iki, üç adet olmalıdır. Çünkü elbise, tesettürlü bayanlara birçok avantaj sağlamaktadır. Sağladığı avantajlar arasında; giy- çık kolaylığı yer almaktadır. Ani bir işiniz olduğunda parça parça kıyafetler ile uğraşmak yerine elbiseyi üzerinize giyip üstüne uygun bir şal takarak işinize kolayca yetişebilirsiniz. Yine kombin yapmakta zorlandığınız günlerden birinde iseniz: bazı kıyafetleriniz kirli de olduğu ve bu sebeple kullanamadığınız için tek parça ve kolay kombinlenen elbiseyi tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir