Doğru Tesettür Kombini Nasıl Yapılır?

 

Muhafazakar giyim stilini benimsemiş olan hanımların hem şık hem de zarif görünmesini sağlayacak uyumlu kombinler, aynı zamanda yılın moda trendleriyle benzer özellikler göstermelidir. Ten rengine göre yapılması gereken tesettür kombin seçeneklerinin, eşarp ya da şal seçimiyle desteklenmesi gerekir.

 

Değişik ve birbirinden bağımsız parçaların güçlü bir ahenk içinde kullanıldığı kombin önerileriyle birleşen eşarp seçimleri, kıyafetlerin en can alıcı parçası olarak gösterilebilir. Şal tercihinde hem ten rengini hem de seçilen kıyafeti göz önünde bulundurarak sonuca ulaşmak, desenli ya da düz renk kullanımının üst giyimle anlamlı bir şekilde buluşmasını sağlayabilir.

 

Ten Rengi ve Kıyafet Tonlarının Uyumu

 

Ten rengi ve seçilen kıyafetin uyumlu olması halinde sade ve sıradan bir şıklık yakalanabilir. Açık ten rengine sahip olan kadınların bu konuda daha avantajlı olduğu söylenebilir. Pudra, açık mavi, lila ve mor tonları açık ten rengine sahip kişiler tarafından tesettür kombin yaparken tercih edilmesi gereken renkler arasında sayılabilir.

 

Buğday ten rengine sahip olan hanımlar için en çok önerilen renkler; ekru, nane yeşili, gri ve açık yeşil olarak sayılırken esmerler içinse pembe ve mavinin bütün tonlarının yanı sıra kırmızı ve siyah uyumu da gösterilebilir. Tercihini çizgili kıyafetlerden yana kullananlar üçüncü bir renk seçiminde frapan tonlara yönelebilirler. Sade kombinlerden yana tercih kullananlar ise tek renk elbiseleri renkli şallarla kombinleyebilirler.

 

Tesettür Kombinde Günlük Tercihler

 

Muhafazakar modasının vazgeçilmez parçaları arasında yer alan tuniklerle farklı parçalar kullanarak günün her saati farklı bir şıklık elde edilebilir. Güneş gözlüğü, büyük bir çanta ve spor ayakkabıyla giyilecek tunik altı bir jean pantolon günlük şıklık için önerilirken aynı kombin kumaş pantolonla iş toplantılarında da giyilebilir. Farklı renk ve tarza sahip olan tesettür kombin çeşitleri, renkli veya desenli şallarla kullanılarak enerjik bir görünüm kolay bir şekilde yakalanabilir.

 

Her mevsim farklı malzemelerle hazırlanmış tunik modellerinden seçerek daha şık ve en önemlisi gündelik hayatta da bir tarz sahibi olmak mümkün hale getirilebilir. Tesettür modasına damga vuran yeni sezon renk ve modellerine uygun stillerle bulunulan her ortamda modern bir görünüm yakalanabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir