Doğru Tesettür Kombin Nasıl Olmalıdır?

 

Bilinmelidir ki, tesettür kombin her zaman için diğer kombinlere göre daha zor ve uğraştırıcıdır. Birbirinden farklı ve değişik ve kullanılması zorunlu olan aksesuarları doğru kombinleyebilmek de en az kıyafet seçimi kadar önemlidir. Üstelik kullanılan saat ve takı gibi aksesuarlar da, yapılan kombinleri daha da zorlaştırmaktadır.

 

Tesettür kombin yaparken nelere dikkat edilmelidir?

 

Kıyafet seçimi ve tesettür kombin yaparken, öncelikli olarak düşünülmesi gereken ilk şey: oluşturulan tesettür kombin ile nereye gideceğim? Olmalıdır. Özel günlerde, çalışma ortamlarında, davetlerde, toplantılar ya da kutlama gibi olay ve durumlarda her zaman değişik kombinler giymek gerekiyor. Çünkü gidilen her yerin ve her ortamın kendine özgü bir havası vardır. Bu ortamlarda kendi tarzınızı yaratıp çevreye yansıtmak, aynı zamanda da şıklığınızı korumak istiyorsanız kıyafetlerinize, kombinlerinize, kıyafetlerdeki renk uyumuna ve tesettür kombin için kullanılan aksesuarları dikkat edilmesi gerekmektedir. Gitmek istenilen ortamın uyumuna, ciddiyetine ve havasına mutlaka dikkat edilmelidir.

 

Doğru Tesettür Kombin Nasıl Yapılmalıdır?

 

Birçok bayan, kombinine uygun olmayan parçaları birleştirip kombin yapmaya çalışma gibi bir yanlışa düşmektedirler.

 

           Tesettür kombin yaparken kıyafetler uygun bir ölçüde seçilmelidir. Kıyafetler her zaman, ölçüsü eşit ve kombini doğru olduğu zaman daha şık görünmenizi sağlar. Giysi modellerinin ve kıyafetlerdeki tarzların birbirine yakın olması gibi, renklerin uyumu ve kombine uygun aksesuar seçimi de çok önemlidir.

 

Doğru tesettür tunik ve pantolon kombinleri nasıl yapılır?

 

Burada dikkat edilmesi gereken şey eşarp ve şal modelleri seçerken daha dikkatli olunması ve kullanılan diğer aksesuarlar ile uygunluk gösterip göstermemesidir. Hem rahat hem de şık ve gösterişli bir algı yaratan tunik ve pantolon kombinleri, özellikle zamanlarda her yerde yer alan dar streç pantolonlarla ve oluşturulduğunda oldukça güzel ve başarılı bir kombin oluşturulmuş olur.

 

Tesettür kombin yaparken oldukça özen gösterilmeli ve hem tesettüre yakışır biçimde hem de moda kavramını yıkmadan, modaya uygun giyinerek doğru kombinler yapılmalıdır. Her kıyafete, rengine, şekline ve tasarımına uygun parça ile kombin yapılmalıdır. Bu kombinler ne çok gösterişli ne de sönük olmamalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir