Doğru Tesettür Elbise Kombini Nasıl Yapılmalı ?

Kadınların en çok zorlandığı konulardan birisi doğru şekilde kombin yapabilme konusudur. Tesettür giyim elbise  seçimi, elbiseye uygun şal ya da eşarp seçimi altına giyilebilecek ayakkabı nasıl olmalı her kadının en çok düşündüğü konular arasında yer almaktadır. Rahatlıkta vazgeçilmez giyim ürünleri arasında yer alan elbiseler tesettür giyim sektöründe de çok fazla tercih edilmektedir. Kadınlara gün boyu konfor sunması, tek parça olarak giymenin vermiş olduğu kolaylık sayesinde hem iş hem de gündelik hayatın vazgeçilmez giyim ürünü elbiseler olmaktadır. Tesettür giyim elbise tercih eden muhafazakar bayanların doğru kombin yapma isteğine karşılık çok fazla seçenek bulunmaktadır. Hızla ilerleyen tesettür modası sayesinde her kadının çok daha şık olması sağlanabilmektedir. Bol elbise kombinleri sayesinde hem rahatlığı hem şıklığı yakalamak mümkündür.

 

– DAR VÜCUDA YAPIŞAN ELBİSELERDEN KAÇININ

 

Tesettür ruhuna uygun kıyafet tercihinde bulunulması çok önemlidir. Tesettür giyim modelleri ile kombin yaparken mutlaka tesettüre uygun ve vücut hatlarını belli etmeyen elbiselerin tercih edilmesi gerekmektedir. Dar bir elbise ile hem siz rahat edemezsiniz hem de etraftan hoş bakışlar ile karşılanmazsınız. Bu nedenle tesettürlü bir bayanın dar kıyafetler tercih etmesi hoş olmamaktadır. tesettür markalarının da bu konuda hassas davranmaları gerekmektedir.

 

– ELBİSELERE UYGUN ŞAL/EŞARP TERCİHİ

 

Tesettür giyim elbise modelleri ile doğru kombin yapılmak istenildiğinde mutlaka tamamlayıcı ürünlerin doğru tercih edilmesi gerekmektedir. Hem kıyafetinize uygun hem de ten renginize uygun olarak tasarlayacağınız eşarp ve şal seçimleriniz ile kombinleriniz çok daha doğru olmaktadır. Genç kızların daha düz ve sade desenlere hakim olan şal tercihinde bulunması gerekmektedir. Renk uyumuna da çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Koyu mavi bir elbise tercih ettiğinizde nar çiçeği bir şal kullanmamanız gerekmektedir.

 

– TEN RENGİNE UYGUN KOMBİNLER TERCİH EDİN

 

Kombin yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında ten rengi uyumunun yakalanması çok önemlidir. Şık ve uyumlu bir kombin hazırlamak için ten renginiz ile kıyafetleriniz arasında bir uyumun olması gerekmektedir. Açık ten rengine sahip olan tesettürlü bayanların doğru kombin yapabilme konusunda çok daha şanslı oldukları görülmektedir. Doğru kombin önerileri sayesinde çok daha zarif görünebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir