Doğru Bir Tesettür Kombin İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Son yıllarda tesettür giyim alanında bir hayli şık ürünler tasarlanmaya başlandı. Bu ürünleri doğru bir tesettür kombin biçiminde kullanarak şıklığı yakalamak mümkün. Yalnızca bu konuda bilinmesi gereken bazı basit püf noktalarına dikkat etmek yeterli.

 

 Eşarp Seçerken Nelere Özen Gösterilmeli?

 

Tesettür kombin denilince en çok zorlanılan konu, eşarp seçimidir. Seçilecek eşarbın kumaşı, rengi, desenleri bu konuda oldukça önemlidir. Özellikle rengin giyilen kıyafetlerle uyum içerisinde olması önemli bir unsurdur. Fakat kişinin ten rengine ve yaşına uyumlu olması da şarttır. Açık ten rengine sahip olan kimseler, genellikle her tondaki eşarbı rahatlıkla kullanabilirler. Ten rengi biraz daha koyu olan hanımlar ise, koyu renk eşarplar yerine yüzlerine aydınlık bir hava kazandıracak krem rengi tonlarını veya daha canlı renkleri kullanabilirler. Bu şekilde seçilen bir tesettür kombin çok daha başarılı bir şıklık getirecektir. Eşarpların desenleri de son derece önemlidir. Daha genç yaştaki hanımlar, desenli eşarplar yerine düz renkli eşarpları tercih ederlerse bu seçim onları çok daha şık gösterecektir. Ayrıca renk seçiminde de giyilen kıyafetin birkaç ton açığında seçilen eşarplar, başarılı bir seçim oluşturmaktadır. Örneğin, koyu yeşil bir elbiseye krem rengi veya pudra tonlarındaki eşarplar çok yakışacaktır.

 

Kıyafetin Tarzı Önemlidir

 

Doğru bir tesettür kombin için öncelikle o gün hangi tarzda giyinileceği belirlenmelidir. Spor bir giyim tarzı düşünülüyorsa, spor kesimlere sahip bir etek veya rahat bir elbise tercih edilebilir. Fakat bu seçimin altına giyilecek ayakkabıların da aynı spor tarzı yansıtması çok önemlidir. Spor bir kıyafetin altına yüksek topuklu abiye tarzı ayakkabılar uygun bir seçim olamayacaktır. Aynı şekilde düğün veya nişan gibi davetlerde de spor seçimler doğru olmaz.

 

Kombini Bir Gün Önceden Hazırlamak

 

Giyimde yapılan en büyük hata, ne giyileceğine o anda karar vermektir. Dar vakitte yapılan seçimlerin genellikle çok başarılı olduğu söylenemez. Özellikle çalışan kadınların ertesi gün ne giyeceğine bir gece önceden karar vermesi ve kıyafetini hazırlaması, daha doğru olacaktır. Sabah uyanınca eğer kişinin düşük bir enerjisi varsa, buna uygun olarak cansız renklerle başarısız bir kombin hazırlayabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir