Çalışan Kadınlar İçin Uzun Elbise Kombinleri Nasıl Olmalıdır?

Modayı çok yakından takip eden çalışan kadınlar için 2017 yaz modası trendleri çok önemli olmaktadır. Özellikle sıcak yaz günlerinde çalışan kadınların ofis şıklığını yakalayarak rahat bir çalışma sergileyebilmesi için uzun elbise modelleri çok iyi bir alternatif olmaktadır. Giydiği uzun elbise modelleri içinde kendisini daha rahat hisseden iş kadınları daha başarılı olabilmektedir. Doğru aksesuarları, doğru kıyafetleri tercih ederek olduğundan daha zarif ve daha şık görünmek mümkün olmaktadır. Zarif uzun elbise modelleri özellikle tesettürlü kadınların ilk tercihi olmaktadır. Çalışan tesettürlü kadınların artması, ofislerde ve iş yerlerinde tesettürün serbest olması sayesinde ünlü tasarımcıların koleksiyonlarında muhafazakar ofis şıklığını görmek mümkün olmaktadır. Özellikle sabahları hızla hazırlanma gereği olması nedeni ile iş kadınlarının tek parça kıyafetleri kombinlemeleri daha kolay olmaktadır. Peki çalışan kadınlar için uzun elbise kombinleri nasıl olmalıdır ?

 

– MAKSİ ELBİSELER TRİL TRİL ÇALIŞMALAR

 

Maksi elbiselerin yeniden hayata girmiş olması tesettürlü kadınlar içinde çok iyi bir giyim alternatifi olmaktadır. Naif ve şık görünmek adına maksi elbiseleri çalışma hayatınızda da tercih edebilirsiniz. Önemli olan vücudunuza yakışan maksi bir elbiseyi bulabilmektir. Küçük bir el çantası ve düz renk bir şal şıklığınızı tamamlamak için yeterli olmaktadır. Gün boyu rahat ederim sorun değil diyorsanız dolgu topuk ayakkabı giyebilirsiniz.

 

– KISA CEKETLERİN UZUN ELBİSELER İLE KOMBİNİ

 

Uzun elbise tercihinde bulunurken istediğiniz şekilde desenli, dantelli ya da şifon modelleri tercih edebilirsiniz. Hatta sezonun trend renklerini de mutlaka unutmamalısınız. Uzun elbise şıklığınızı daha da çok arttırmak için kısa ceket tercih edebilirsiniz. Özellikle sıcak yaz günleri için kolsuz olarak tercih ettiğiniz uzun elbisenin üzerine yazlık kısa bir ceket giyebilirsiniz. Bu sayede tesettür ruhuna uygun bir şekilde giyinmiş olursunuz. Bu kombinin altına spor beyaz bir ayakkabı tercih edebilirsiniz.

 

– İNCE KEMER AKSESUARLARI

 

Elbiselerin olmazsa olmazları arasında aksesuar kullanımı bulunmaktadır. Özellikle uzun elbiselere takılan ince kemerler daha şık görünmek için yeterli olmaktadır. Elbise gömlek şeklindeki modelleri de tercih edebilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz şıklık ofis ortamında çok beğenilecek ve takdir görecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir