Brokar Tesettür Giyim Elbise Modası Nedir ?

En çok beğenilen ve tercih edilen kumaş çeşitlerinden birisi olan brokar kumaş 2017 yaz sezonunda da popüler trendler arasında olan kumaş çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Her yerde brokar tesettür giyim elbise modellerini görmek mümkündür. Metalimsi ya da altın renginde olan brokar kumaş her yaştan kadının tercih edebileceği bir türdür. Parlak bir yapısının olması sayesinde de eteklerde, elbiselerde ve ceketlerde çok hoş bir görünüm sunmaktadır. Kabarık bir kumaş olması nedeni ile de üzerindeki desenleri güzel bir şekilde belli edebilmektedir. Perdelerde ya da koltuk döşemelerinde de sıklıkla kullanılan brokar kumaş bu sezon tesettür giyim elbise modellerinde can bulmaktadır. İpek kumaşı andıran özelliğe sahip olması sayesinde de adeta saraylardan gelmiş havası estirmektedir. Sarayların ihtişamın günümüzün tesettür modasına uygulanması sayesinde çok şık elbise modellerini görmek mümkün olmaktadır.

 

– BROKAR DESENLİ ELBİSELER

 

Büyük bir işçiliğin eseri olan brokar kumaş bu sezon tesettür giyim ürünlerinde çok fazla kullanılmasından dolayı muhafazakar giyime önem veren kadınların çok şanslı oldukları bir gerçektir. Kalıba dökülerek tesettür elbise formatına sokulan brokar kumaş desenlerine sahip bir elbise tercih ederek sezon şıklığını yakalayabilirsiniz. Diğer elbiselere nazaran biraz daha pahalı olmasına rağmen kadınların asaletini daha çok ön plana çıkarmaktadır. Desenlerin hakimiyetinde olan elbisenizin üzerine mutlaka sade desenlerden ve tek renkten oluşan şal tercih edebilirsiniz.

 

– YAZ SEZONUNDA BROKAR KUMAŞ ESİNTİSİ

 

Genel olarak brokar kumaşlar kalın bir kumaş dokusuna sahip olduğu için kış ya da sonbahar mevsiminde tercih edilmektedir. Ama tek parça olarak brokar kumaştan üretilen bir tesettür giyim elbise modelini istediğiniz mevsimde rahatlıkla giyebilirsiniz. Geniş kalçaları olan bayanların ise brokar kumaş tercih etmemesi gerekmektedir. Kaba bir kumaş yapısı olmasından dolayı ince yapılı kadınlarda daha iyi bir duruş sergilemektedir.

 

– ALTIN SARISI BROKAR KUMAŞ ELBİSELER

 

Eğer bir brokar kumaştan üretilmiş elbise tercih edecekseniz eğer altın sarısı rengini tercih etmeniz sizin için çok güzel bir seçim olacaktır. Parlak gold renginde dolgu topuk ayakkabılar ve şal ile altın sarısı brokar kumaş elbisenizi kombin yapabilirsiniz. Çok farklı ve şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir