Birbirinden Şık Tunikler İle Modaya Ayak Uydurun

Tesettür TunikKadın modası içerisinde kapalı bayanların özel bir yeri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Birbirinden şık ve farklı tasarımlara sahip olan tesettür tunik modelleri kapalı bayanlar için tasarlanmakta olan kıyafetlerin özelliğini açıkça ortaya koyabilecek niteliklere sahiptir. Kapalı bayanların şık bir görünüme sahip olurken bir yandan rahat olmasına olanak tanımakta olan tunikler her mevsimde kullanılabilir olması ile ve pek çok farklı şekilde kombin yapılabiliyor olması sebebi ile sıkça tercih edilmekte olan parçalar arasında sayılmaktadır. Sahip olduğu geniş renk, kumaş ve model yelpazesi ile bayanlara pek çok seçenek sunmakta olan tuniklerin sahip olduğu model ve kumaşa göre farklı kullanımlarından söz etmek mümkündür.

Farklı model ve renk seçeneklerine sahip olan tunikler ile pek çok farklı kombin yapmak mümkün olmaktadır. Boy, kumaş, renk ve modellerine göre değişiklik göstermekte olan tesettür tunik modelleri pek çok farklı ortam için farklı şekillerde kombin yapılarak kullanılmaktadır. Önü kısa arkası uzun olan tunik modelleri genellikle özel günlerde ve şık olunması gerekmekte olan durumlarda kumaş pantolonlar ile kombin yapılarak ve tercihe bağlı olarak topuklu ayakkabılar ile kullanılmaktadır. Bu kombin bayanların özel gün yahut gecelerde şık bir görünüme sahip olmasına olanak tanımakta iken bu asimetrik kesime sahip olan tuniklerin farklı renkleri ile farklı kombin çeşitlerinin yapılması mümkündür.

Tunik denildiğinde akla ilk olarak ara boy elbiseler gelmekte olsa da bu tanım tam olarak doğru değildir. Farklı model ve renk seçeneklerine sahip olan tesettür tunik modelleri her mevsim ve her durumda kullanılmaya uygundur. Kış aylarında pamuklu kumaştan yapılmakta olan ve çoğunlukla daha kısa olan tunikler kullanılabilmektedir. Yaz aylarında ise çoğunlukla ince kumaşa sahip olan tunik modelleri tercih edilerek pantolon – tunik kombini yapılabilmektedir. Düğmeli – düğmesiz ve uzun – kısa olmasının yanı sıra tunikler üretilmekte olduğu kumaşa bağlı olarak da sınıflandırılabilmektedir. Özel günlerde atlas yahut ipeksi kumaşa sahip tunikler tercih edilebiliyorken gündelik kombin yaparken ise pamuksu, gömlek yahut buna benzer daha sade kumaştan üretilmekte olan tunikler tercih edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir