Bir Moda Vazgeçilmezi: Uzun Elbiseler

Uzun elbise modelleri hiçbir dönemde hanımların tercihinden ve modanın gündeminden düşmemiştir. Hem kalın kumaşlı kışlık modelleri hem de incecik ferah kumaşlarıyla yazlık modelleri bulunan bu elbiseler yıllardır gardıropların en önemli parçalarından olmuştur. Günlük hayatın vazgeçilmezleri arasında olan pamuklu ve kot kumaşlardan tasarlanmış sade ve rahat uzun elbiseler kadar önemli gecelerin vazgeçilmezlerinden olan birbirinden şık kadife, ipek ve parlak saten kumaşlardan yapılmış uzun elbiseler de vardır.

 

Bileğe yakın ve yerlere kadar inen kesimleriyle stilini daha çok yaka, kol ve bel detaylarından tamamlayan uzun elbise modelleri günlük kullanımda hem dağınık saçlara, bandanalara, hem de eşarplara yakışmaktadır. Bu tür günlük uzun elbiseler sandaletlerle, açık ayakkabılarla, converse ve keten ayakkabılarla kullanılabilir. Aynı şekilde uzun kolyeler ve renkli bilekliklerle de basit bir şekilde tamamlanabilen bu elbiseler gündelik hayatta rahat olduğu kadar şık bir görünüm sağlayacaktır.

 

Özel gecelerde ise özellikle sırt dekoltesi olan uzun elbiseler topuz saç modelleriyle ve topuklu ayakkabılarla harika bir görünüm sağlayabilir. Sade renkleri kadar çok çeşitli desenleri de bulunan bu tür elbiseler büyük ve küçük pek çok çanta çeşidiyle de kombinlenebilmektedir. Ayrıca kısa ceketler ve omuza alınan ince bir şal uzun elbiseleri son derece güzel tamamlayabilir. Dünya yıldızlarının da önemli gecelerde sıklıkla kullandığı uzun elbiseler dar ve geniş etekleriyle, tül, dantel, parlak taş ve boncuk eklemeleriyle zarafetin en önemli simgelerinden olmaya devam etmektedir. Tek renk elbiseler, hanımların üzerinde boydan boya bir fon oluşturup takıların ve diğer aksesuarların kendini göstermesine bir imkan sağlamaktadır. Böylece elbise hem kendini hem de taşıyanının takı zevkini ön plana çıkarmaktadır.

 

2017 yılında özellikle etnik desenlerin ve bir arada kullanılan zıt renklerin tercih edildiği uzun elbise modelleri bu yıl da modaya yön veren parçalar arasındadır. Pek çok moda markasının hemen her yıl koleksiyonuna aldığı bu parçalar hanımları şıklık yarışında bir adım öne geçirmektedir. Hem tek parça olması nedeniyle kullanım kolaylığı hem de farklı tasarımları ve çeşitliliğiyle seçim kolaylığı sağlaması tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir