Bayan Takım Elbise Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Takım elbise denilince hep erkekler akla gelir. Son zamanlarda iş kadınlarının yanı sıra sokak modasına da bayan takım elbiseleri damga vurdu. Farklı renk, desen ve kumaşlarıyla birbirinden şık takım elbiseleri üretilmeye başlandı. Kadınların hem iş yaşamında hem de normal hayatında kullanmaya başladıkları takım elbiseler kısa sürede tüm bayanların gözdesi oldu. Sokak modasının da adeta tozu attıracak olan bayan takım elbise modelleri kombinleri de oldukça önemli görülmektedir.

 

Özel kombinler

 

Yeni stil ve tarzlarla ofis sıkıcılığını bir kenara atan bayan takım elbise çeşitleri dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Culotte pantolon ve gömlek kombinleri, kalem etekler ve daha birçok çeşit takım elbise giyen bayanların gözdesi olmuş durumda. Kış aylarında özellikle tercih edilen koyu renk takım elbiselerin yerine havaların ısınmasıyla açık renklere terk etmesi ise o kasveti bayanların üzerinden kaldıracağa benziyor. Renklerin canlılığı günlük hayata da yansıyacaktır. Bu sezon takım elbiselerde özellikle ekose desenler, puantiyeli motifler ve düz renkler tercih edilmektedir. Düz renklerin renk tonuna göre yapılacak kombinler ise stil sahibi olmanızı sağlayacaktır.

 

Özel tasarımlar

 

Takım elbiselerin sadece erkeklere ait olduğunu düşünenlere bayan takım elbiselerin özel tasarımlarıyla feminen bir hava kattıkları yadsınamaz bir gerçek. Son zamanlarda üretilen tarzların, şıklığı o düşünceyi kafalardan söküp attığı artık gözler görülen bir gerçek haline gelmiş durumda. Özel tasarım pantolonlar, birbirinden şık ceketler ve onları tamamlayan gömlekler göz dolduran cinsten…

 

Düz stillerin yanı sıra spor bayan takım elbise modellerde mevcuttur. Özellikler yaz aylarında özellikle tercih edilecek bir tarz olan salaş modeller spor stil sahibi sevenler için vazgeçilmez olacaktır. Bayan takım elbise denilince artık akıllara düz tarzlar gelmiyor ki spor tarzlarda bunlardan biri… Spor takım elbiselerin altına ise spor ayakkabılar, sandaletler gibi ürünler tercih edilmesinde fayda görülmektedir.

 

Şıklığın yeni adresi

 

Aslında takım elbiseler şıklığın anahtarı olarak tanımlanabilir. Stilinizi daha yükseklere taşımak istiyorsanız özenle seçtiğiniz tarz takım elbiselerin altına uygun renkte stiletto ayakkabı modelleri tercih edilebilmektedir. Ya da denge konusunda problem yaşıyorsanız Oxford tarzı ayakkabıları da tercih etmenizde yarar olacaktır. Bayan takım elbise üzerine şapka kullandığınız ise farklı bir şıklık yakalama imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız aksesuarlarda ise sadeliği elden bırakmamanızda da fayda olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir