Bayan Gömleklerinde 2017 Trendleri Neler?

 

Gömlekler, hem iş yaşamında hem de günlük kullanımda bayanların işini kolaylaştırır. Rahat bir kullanıma sahip olan gömlekler, farklı tasarımlarla her ortama uyum sağlayabiliyor. Bu kullanışlı özelliği ile gömlekler, 2017 yılında da vazgeçilmez olacaklar. Bu yılın bayan gömlekleri tasarımlarını sizler için inceledik.

 Gömlek Rahatlığında Şık Bluzlar

 

Bu yılın bayan gömlekleri gömlek ve bluz şıklığını birleştiren bir çizgide sunuluyor. Bu çizgiyi, özellikle yaz için hazırlanan modellerde görmekteyiz. Önden düğmeli olarak hazırlanan bluzlar, yaka ve kol tasarımı itibariyle gömlek havasını yaşatırken, üzerlerine uygulanan şık detaylar onlara bir bluz tarzı kazandırıyor. Özellikle yaka kısmından aşağı doğru bol bir kesim sergileyen ve ince, şık düğmelerle süslenen gömlek tarzı bluzlar, bu yıl bayanların iş yerinde rahat bir yaz geçirmesini hedefliyor. Bu modellerin üretildiği kumaşlar genellikle krep, şifon ve şile bezi gibi terletmeyen ve sıcak yaz günlerine uyum sağlayan kumaşlar. Renk seçeneklerini değerlendirdiğimizde ise, açık yaz renkleri ile karşılaşıyoruz. Krem rengi bej, açık pembe ve pudra rengi tonları bu yılın gömleklerinde en çok kullanılan renkler.

 Çizgili Gömlekler Yeniden Vitrinlerde

 

Bu yılın bayan gömlekleri trendlerinde çizgili modellerin hızlı bir dönüş yaptığına tanıklık ediyoruz. Çizgili gömlekler aslında hiç eskimeyen bir modadır. Oldukça rahat bir kullanım sunan bu gömlekler, genellikle spor giyimde tercih edilir. Ama bu yıl, bu gömleklerin altına uygun bir kumaş pantolon ve şık bir ceket ile tamamlanarak, iş yaşamında da kullanıldığını görmekteyiz. Çizgili gömleklerin havası, biraz daha değiştirilmiş olarak sunuluyor. Buna göre gömleğin çizgilerinde şile bezi desenleri görebildiğimiz gibi, daha farklı çiçek desenleriyle de farklı çizgiler oluşturulabiliyor. Bu desenlerle süslenen çizgili gömleklerin sıfır kollu veya yarım kollu modelleri de oldukça şık bir görünüm sergiliyor. Çizgili gömlek modellerinde, genellikle mavi tonları tercih ediliyor.

 

Kareli Spor Gömlekler

 

Çizgili gömlekler kadar, kareli gömlekler de her zamanın modasıdır. Bu yılın vitrinlerinde kareli gömlekleri de görüyoruz. Kareli gömlekler genel olarak bol bir kesim ile salaş görüntü yaratıyor. Bu gömleklerde renk seçimi olarak da genellikle pembe tonları kullanılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir