Bayan Gömlekleri Nelerdir?

 

Gömlekler çok geniş ürün yelpazesine sahip ürün grubudur. Hem bayan hemde erkekler için vazgeçilmez giysiler arasında yer alır. Gömlek satın alırken nelere dikkat edilmelidir? Öncelikle alınan gömlek omuzlara tam oturmalıdır. Kol boyu ölçüsü de dikkat edilmesi gereken noktadır. Kol boyu bilekte bitmelidir. Gömlek yakası tarzı yansıttığından yarı geniş yakalar her tarza uygun olabilir. Gömleğin kumaşı şık bir görünüm yakalamak için doğru tercih edilmelidir. Kumaş ile birlikte dikiş ayrıntıları da gömleğin seçiminde önemlidir. Yanlış dikişe sahip gömlekler hoş bir görüntü oluşturmayacaktır.

 

           Bayan gömlekleri çok çeşitli model ve desenlerde olabilmektedir. Özellikle yaz aylarında cıvıl cıvıl renkler ve tiril tiril kumaşlar ön planda olmaktadır. Gömlek çeşitleri arasında fırfır detaylı gömlekler, dantel detaylı gömlekler, çizgili gömlekler, şifon gömlekler, volanlı gömlekler, kareli gömlekler, hakim yakalı gömlekler, baskılı gömlekler ve kot gömlekler bunlardan birkaçıdır. Her mevsim giyilebilir olması ve her yaşa uygun olması gömleği cazip hale getirmiştir. Bayan gömlekleri ile spor sıklığın yanı sıra klasik bir tarza da bürünmek mümkün. İş kadınlarının oldukça fazla kullandığı klasik beyaz gömlekler iş hayatında oldukça fazla kullanılmaktadır. Düz beyaz gömlekler kombin kolaylığı sağlaması açısından da çok tercih edilmektedir.

 

2017 bayan gömlek modelleri nelerdir? Bayan gömlekleri arasında yeni sezonda renkli gömlekler ön planda olmaktadır. Gömlek boyları da kısalarak göbek hizasında biten gömlekler bu sene modadır. Kısa boy gömleklerin yanı sıra tunik gömlekler ve klasik gömlekler de kullanılmaya devam edecektir. Bu yıl gömleklerde kullanılan çiçek desenleri de ön planda olmaktır. Ayrıca çizgili ve ekose gömleklerde bu yıl çok kullanılacak gömlekler arasındadır. Gömleklerde kullanılan fırfır ve dantel de ayrı bir şıklık sağlayacaktır. Şıklığına önem veren aynı zamanda da rahatlığından ödün vermeyen bayanlar için rahat kalıp gömlekler çok fazla talep görmektedir. Doğru bir kombinleme ile spor şıklık yakalanabilir. Rahat kalıp gömlek altına şort ya da kot pantolon tercih etmek spor şıklık sağlayacaktır. Daha salaş olan bu gömlekler sayesinde, yaz sıcaklarında terlememe ve daha rahat hareket etmeyi sağlayacaktır. Bayan gömlekler her zaman şık ve güzel görünmeyi sağlayan parçalardandır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir