Bayan Gömlek Modelleri Ve Tercih Nedenleri Nelerdir?

Tesettürlü Elbise

 

Şıklık konusunda hanımlar için oldukça iyi bir alternatif olarak üretilen gömlek modelleri kadınların giyim konusunda en büyük kurtarıcı rolünü üstlenen unsurdur. Ancak bayan gömlek seçimlerinde dikkat edilmesi gereken başlıca hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi vitrinde duran modelin kişiye yakışıp yakışmayacağını bu konusunda oldukça hassas davranılması gerekiyor. Aksi takdirde şık olmak isterken tam tersi bir durum ile karşı karşıya kalınabilir. Model olarak, kumaş olarak ve tarz olarak farklılık gösteren bayan gömlek modellerinde kişiye uygun tercihler oldukça önemlidir.

 

2017 Bayan Gömlek Modelleri

 

2017 modasında yaygın olan bayan gömlek modelleri düğmeli, kendinden aksesuarlı, fırfırlı, şifon, ipek ve tül modelleri gibi birçok tarza seçenek bulunuyor. Ekose gömlekler ile şık olmak isteyen hanımlar kendi tarzını yaratmak adına kombinler yapabiliyorlar. Her sezon olduğu gibi bu sezonda ekose gömlekler ön planda tutuluyor. Ekose gömlekler ile kombin yapmak isteyen hanımlara en büyük tavsiye modacılardan geliyor. Bu modeller için kombin yapılmak istenildiğinde siyah dar kesim mini bir etek ile veya dar kesim kumaş bir pantolon ile kombin yapılması öneriliyor.

 

Özellikle bu gömlek modellerini spor giyim için tercih eden hanımlar için koyu tonlarda veya kırmızı tonlarında yapılan seçimleri gömleğin içine giyilecek olan kendini belli eden renkte atlet ile kombin yapılması, altına ise yırtık formda bir kot pantolon seçiminin yapılması oldukça hoş ve şık bir görünüm sergileyecektir. Hanımların yaz dönemlerinde vazgeçilmez olan giysilerinden birisi de tayttır. Tayt ile kombin yapmak isteyen hanımların seçeceği bayan gömlek modellerinde ise oldukça renk uyumuna dikkat edilmesi önemlidir.

 

Bayan Gömlek Tercih Edilmesinde Etken Durumlar

 

Bayan gömlekler yılın her mevsiminde giyilebilir. Ancak ağırlıklı olarak bahar ve yaz dönemlerinde tercih edilmesinin en büyük etkeni havaların sıcak olmasından kaynaklı vücudu tahriş eden kıyafetleri giymek istememeleridir. Bu yüzden bahar ve sıcak yaz günleri için hanımların vazgeçilmezleri arasında bulunan bayan gömlek modelleri hafif yapıda ve cildi tahriş etmeyecek formlarda üretiliyor.

 

Giyimi kolay ve kullanımı rahat olan bu bayan gömlek modellerinin En büyük tercih edilme nedeni ise yaz günlerinde sıcak değil serinlik hissi yaşamaktır. Bu nedenle özellikle bu dönemlerde tercih edilecek olan bayan gömlek modellerinin ince, ipeksi, hafif ve terletmeyen forumda olması hanımlar için önem taşıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir