Bayan Gömlek Modelleri Ve Kombin Uyumları

tesettür elbise modelleri

 

Özellikle giyim konusunda bayanların en çok yaşadığı sıkıntılardan birisi de kombin ve uyum sorunlarıdır. Gömlekler ile yapılacak olan kombinleri her zaman kişinin vücuduna uygun şık ve güzel olması gerekiyor. Uyumlu olan kombinler ile günlük hayatta kullanım sağlanabilir aynı zamanda şık bir kombin oluşturularak davetlerde ve özel günlerde de kullanılabiliyor.

 

Bayan Gömlek Modelleri Nelerdir?

 

Bayan gömlek modelleri içerisinde en çok tercih edilen dantel detayı bulunan gömlek modelleridir. Bu gömlek modeli aynı zamanda klasik bir kombin için uygun olan bir çeşittir. Dantel detaylı gömlek modellerinden sonra en çok tercih edilen gömlek modelleri arasında bulunan şifon gömlek modelleri ağırlıkla yaz ayları için tercih ediliyor. Bayan gömlek modelleri içerisinde tercih edilen uzun kollu gömlek model çeşitleri ise daha çok tesettürlü hanımlar tarafından tercih edilen ve şık bir şekilde kombin imkânı sunan gömlek modelleri arasında yer alır.

 

Aynı zamanda kot gömlek modelleri de günlük hayatta spor giyimi sevenler için en uygun gömlek türüdür. Kot gömlek modelleri kısa kollu ve uzun kollu olarak da üretilebildiği için tesettürlü hanımlar için de uygun bir bayan gömlek türüdür. Özellikle işlemeli ve zincir detaylı bulunan gömlek modeller günlük hayatın dışında da davetlerde, düğünlerde toplantılarda siyah kumaş pantolonlar ile kombinleri yapıldığı zaman oldukça şık bir görünüm elde edilmesini sağlıyor.

 

Bayan Gömlek Seçimlerinde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

 

Özellikle 2017 bayan gömlek modelleri içerisinde hanımların yaşlarını ve vücut yapılarını göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Genellikle genç yaş grupları açık renkli gömlek modellerini tercih ederken orta yaş grupları daha koyu renkli olanları tercih ediyor. Tesettürlü hanımlar içinde tesettürün amacına uygun olan modelleri tercih etmeleri ve vücutlarına oturmayan modelleri seçmeleri büyük önem taşıyor.

 

Seçilen bayan gömlek modelleri arasında yapılacak olan kombinlerin aynı zamanda kumaş yapılarına da dikkat ederek seçim yapılması önemlidir. Aynı formda bulunan kumaş yapıları ile yapılacak olan gömlek pantolon veya gömlek etek kombinleri olduğundan daha şık bir görünüm yaratacaktır. Renk uyumunun önemine de dikkat etmek gerekir. Koyu renk bayan gömlek modelleri ile açık renk pantolonlar çok daha iyi bir kombin haline geliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir