Bayan Giyimde Bu Sene De Gömlekler Trend !

 

BAYAN GİYİMDE BU SENE DE GÖMLEKLER TREND !

 

Bildiğiniz üzere moda denildiği zaman kadınlar için akan sular duruyor. Her yıl olduğu bu sene de kadınlar, moda olan parçaları kendi vücutlarına uyarlayarak giymek isteyecekler. 2017 bayan kreasyonunda da yine gömlekler oldukça rövanşta. Ancak bu sene geçtiğimiz yıllara nazaran gömlek desenlerinde biraz farklılıklar mevcut.

 

YENİ ASİMETRİK GÖMLEKLER

 

İşinde uzmanlaşmış olan moda tasarımcıları, 2017 bayan bahar kreasyonlarında gömleklere asimetrik modeller geliştirdiler. Aşılmışın dışında olan bu tasarımlar ” bayan gömlek ” kavramına yeni bir boyut getirerek daha şimdiden oldukça dikkat çekerek, moda ilgililerinin dillerine konu olmayı başardı. İddiasına güvenen kadınların daha sık tercih edeceği tahmin edilen bu gömleklerin dışında daha çok sakinliği ve duruluğu tercih eden kadınlar içinde desensiz ve tek renk düz kesim dikişsiz gömlekler de 2017 bayan gömlek kreasyonunda yerini alıyor.

 

FARKLI FORMLAR FARKLI TASARIMLAR !

 

Moda tasarım uzmanları, sezona, trendlere, modaya ayak uydurmanın her ne kadar önemli olduğunu vurgulamış olsalar da her kadının vücut formunun farklı olduğunu ve bu yüzden moda olan parçaları farklı şekillerde taşıyacaklarını da vurgulamayı ihmal etmiyorlar. Hatta bu ek olarak kadınların aynı parçaları farklı formlarda taşıyor olmalarının onlara ilham verdiğini, yeni parçaların tasarımlarına sebebiyet verdiklerinden bile habersiz olduklarını da belirtiyorlar.

 

GÖMLEKLERDE DESENLER ÖNEMLİ !

 

Her sene olduğu gibi tasarımcılar bu sene de çok farklı, bir öncekilerinden çok daha başarılı tasarımlar geliştirdiler ancak kadınlar bu tasarımları neye göre ve nasıl tercih etmeli ? İşte bu sorunun cevabı moda seven kadınlar için oldukça fazla bir önem taşıyor. Bu soruya tasarımcıların bazı cevapları ve tavsiyeleri var. Tasarımcılar özellikle bu sene bayan gömlek için asimetrik desenlerde uyarıda bulunuyorlar. Zayıf ve ince bir forma sahip kadınların bu desenleri rahatlıkla taşıyabileceklerini söylerken, daha kilolu ve daha kalın bir üst yapıya sahip olan kadınların ise asimetrik kesimli, asimetrik desenli gömleklerden uzak durmalarını ve daha sade, düz kesim ancak iddialı renkli gömlekleri daha iyi taşıyacaklarını ve bu yüzden gömlek seçimlerinde formalarını dikkate alarak alışveriş yapmalarını tavsiye ediyorlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir