Bayan Giyim Gömlek Modelleri Nasıl Seçilmelidir?

 

Özellikle Hanımlar giyim konusunda büyük sorunlar yaşayabiliyorlar. Bunun sebebi ise sürekli aynı kıyafeti giymek istememeleri de bir etkendir. Bahar dönemi ve Yaz aylarının yaklaşması ille hanımların ilk sarıldıkları giysileri genellikle gömlekler oluyor. Sıcak yaz günlerinde büyük bir kurtarıcı rolü oynayan bayan gömlek modelleri oldukça serin tutan ve kolay kullanım sağlayan bayan giyim konusunda en ön planda olan ürünler arasında yer alıyor. Ancak bayan gömlek modelleri seçimi yapılacağı zaman kişinin yaşı, boyu, kilosu ve benzeri gibi durumlara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu hususta en çok dikkat edilmesi gereken konu ise kişinin kendisine uygun olan bir modeli seçmesidir.

 

Bahar Dönemi ve Gömlek Modelleri

 

Öncelikle gömlek modelinin bulunan mevsime göre olması önemlidir. Bu şekilde bayan gömlek modelleri tercih edilirken hangi mevsimde kullanılacağını göre seçim yapılması önemlidir. Bunun sebebi ise bahar ve yaz dönemlerinde çıkan moda ve trendlerin kış ve sonbahar dönemleri ile oldukça farklı olmasıdır. Sonbahar ve kış dönemlerinde daha kalın kumaşlı daha koyu renkli gömlek modelleri Tercih edilirken bu durum sonbahar ve yaz dönemlerinde daha farklı oluyor. Havaların sıcaklaması ile birlikte özellikle kadınların giyim konusunda yaşadığı sıkıntılara çözüm getiren gömlek modelleri, bu sene de en çok tercih edilen bayan giyim unsurları arasında yer almaya devam ediyor.

 

Özellikle bu dönemlerde seçilen gömlekleri açık renkli ve ince kumaşlar ile üretilmiş olmasına önem veren hanımlar, gardıropların da bu gömlekleri yerlerini ayırıyorlar. Genç yaş grubunda olan hanımlar ve kendisini öyle hissedenler genellikle açık renkli ve daha fazla işlemeli gömlekleri tercih ederken, orta yaş grubunu üzeri hanımlar ise gömlek modellerini seçerken genellikle daha koyu ve düz formda olanları tercih ediyorlar.

 

Gömlek Modelleri ve Kombinleri

 

Bayanlar tarafından en çok tercih edilen bayan gömlek modelleri arasında bulunan dantelli ve işlemeli gömlekler 2017 sistemini oluşturan ürünler olarak da mağazaların vitrinlerinde yerini almaya devam ediyor. Çeşitli aksesuarlar ile detaylandırılan bu modeller günlük kullanımın dışında davetlerde, düğünler ve özel günlerde de tercih edilebiliyor. Kayık yaka şeklinde modeli bulunan gömleklerde genellikle spor giyim olarak nitelendirildi için Bayan Jean ve beyaz spor ayakkabı ile kombinlenerek günlük bir kullanım havası yaratıyor. Tunik tarzında olan gömlek modelleri tesettürlü hanımlar tarafından daha çok tercih ediliyor ve kullanım alanı oldukça yaygındır.

 

Bu tarz gömlek modelleri içerisinde tesettüre uygun olması büyük önem taşıyor. Bayan gömlek modelleri içerisinde bu sene en çok tercih edilen modeller kot, işlemeli, taşlı, bluz şeklinde ve tül detayı bulunanlar yaygın olarak kullanılıyor. Bayan gömlek modelleri eğer günlük olarak tercih edilecekse modacıların en büyük tavsiyesi spor giyim şeklinde kot pantolonlar ile kombinlenmesi yönünde oluyor. Özel günlerde ve davetlerde bayan gömlek modellerini tercih etmek isteyen hanımların Işık bir etek veya kumaş bir pantolon ile kombin hoş bir görünüm yaratacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir