Baharlık 5 Tesettür Elbise Deseni Nedir ?

Mart ayı itibari ile baharlık desenlerin vitrinlerde yerini aldığı bilinmektedir. Adeta artık yaz gelsin dedirten bu desenler özellikle tesettür elbise modellerinde çok güzel görünmektedir. Sezonun yıldızı arasında floral desenler, etnik desenler, ekoseler, patcwork desenler, geometrik desenler yer almaktadır. Bu sezon sadece çiçek baskılarının hakim olmadığı görülmektedir. Çok daha renkli ve iddialı desenleri tesettür elbise modellerinde görebilmek mümkün olmaktadır. Farklı, fresh ve yeni bir stil arayanlar için çok başarılı tesettür elbise modelleri bulunmaktadır. Çok büyük ve ünlü markalarında koleksiyonlarında floral desenlerin olduğu görülmektedir. Bu baharın favorisi olan desenler ile muhteşem kombinler yapabilirsiniz. Üstelik tüm ürünleri uygun fiyatlar ile alarak modaya uygun bir tarz yakalayabilirsiniz.

 

– FLORAL DESENLİ ELBİSELER

 

Geçen sezondan beri revaçta olan desenler arasında yer alan floral desenler hem bu baharın hem de yazın en favori desenleri arasında bulunmaktadır. Elbiselerde ve eşarplarda yoğun olan çiçek desenleri ile kadınlar adeta bir çiçek bahçesi gibi. Floral desenlere sahip olan elbiseleri kombin yapmak ilk bakışta çok zor gelebilmektedir. Ama aslında korkulduğu kadar zor olmamaktadır. Özellikle çiçek desenlerine haklim uzun bir tesettür elbiseyi sade renk şal kullanarak kombinlemek çok daha kolay olmaktadır.

 

– PATCHWORK DESENLERE HAKİM ELBİSELER

 

Parçaların birbirine eklenerek yapıldığı bu kumaş türü hemen hemen her kadının evinde bulunan kumaşlardandır. Bu meşhur ve ilgi çekici desenlerin uzun tesettür elbiselerde kullanılması sayesinde bu sezon güzel bir koleksiyon oluşturuldu. Tığ işi olarak uygulanan bu model artık elbiselerde ve daha birçok ürünlerde kullanılmaktadır. Renk geçişlerinin hakim olduğu bu patchwork desenlerde satın alacağınız elbisenizi buna uygun olan tek renk şal ile kombin yapabilirsiniz.

 

– 70’Lİ YILLARIN DESENLERİ VE ELBİSELER

 

Bu sezon annelerimizin giymiş olduğu elbiselerin günümüze uyarlandığını görmek mümkün. Özellikle 70 ‘ li yılların desenlerinden olan minik v sıralı desenler çok tercih edilmektedir. Elbiselerde kullanılan bu desenler ile çok daha otantik ve şık olabilirsiniz. Renklerin etkisi bu desenlerde çok etkili olarak görülmektedir. Ayrıca birbirine zırt desenleri de birarada görebilmek mümkün. Sanatsal çizgilerin elbiseler ile hayat bulması kadınların daha modern ve zarif görünmesine katkıda bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir