Abiye Modellerinde Güpür Detayı Nasıl Kullanılır?

 

Güpür Modası

 

           Tesettür abiye modellerinde bu dönemlerde oldukça zarif ve sadelik moda. Boydan boya tül olan etek boyları yeri süpürür derecede uzun tutularak görsel bir zenginlik oluşturuluyor. Dümdüz olan eteğin üst kısmında ince ince işlenen simli güpürlü modelde üst kısım kollarda dahil bu ince işlemelerle bezenmiştir. Bel kısmında bulunan güpür oldukça şık ama sadedir tam yerinde kullanılması ustaca tasarlandığının bir göstergesi olup farklı renklerde de seçenekleri vardır.

 

Tesettürü Pazarı ayrıcalığı ile bu modelin mor, pembe ve kırmızı renklerini bulmak mümkündür. Belde güpür senenin modası olarak hemen hemen tasarımda ustaca konularak kendisini göstermektedir. Fileli üst kısma sahip olan abiye modelinde dümdüz bir etek ve elbiseli bir elbise görünümü vardır. Örme file bütün renk seçeneklerin siyah olup alt kısımdaki abiyelerin rengi değişir ve sivri uçlu güpür bel kısmında kendisini göstererek abiyenin tüm havasını değiştirir. Mavi, beyaz, mürdüm, pembe ve kırmızı renk seçenekleri arasından tercih edilebilir.

 

Sadeliğin Modası

 

Tesettür pazarı ayrıcalığı ile sunulan ürünler arasında tesettür abiye konusunda ciddi bir sıçrama söz konusudur. Abiyenin üst kısmının tamamı işlemeler ile zenginleştirilmiş olup kollara kadar bu ince işlemeler parlak bir görünüm ile devam eder. Üst kısım ve etek rengi aynı olan abiyenin bel kısmında siyah bir güpür yer alır. Güpür siyah renk olup üst kısımları sivri alt kısımları ise oval olarak konumlandırılmıştır. Güpürle birleşik bir tül eteğin en altına kadar uzanır. Böylece lila, mavi, kırmızı, bordo ve yeşil renklerin siyah ile birleştirilmiş bir görüntüsü ortaya çıkmıştır.

 

Çok şık olan bu tasarım yılın modasına da oldukça uygun bir tasarıma sahiptir. Volan kollu abiye modellerinde tek renk tercihi dikkat çeker. Volan kolların aksine elbisenin diğer kısımları etek ucuna kadar normal bir şekilde iner. Belde küçük küçük işlemeler ile yer verilmiş olan kemer görünümlü tasarımın üst kısmında ince kendinden işlemeli bir kumaş kullanılmıştır. Bu işlemeler etek kısmında yoktur. Etek dümdüz bir kumaştan dikilmiştir. Bu dikim ve desen oyunları ile oluşturulan sade şıklık harika bir görünüm oluşturur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir