2018’de Kaban Modelleri Neler?

 

Yeni Yılda Kaban Modelleri Nasıl?

 

2018 yılı itibariyle tesettür kaban modelleri çok daha sportif isteklere göre yeniden tasarlanmış durumda. Özellikle kaşe kumaşının korumalı pamuk kumaşına sportif detaylar ekleyen tasarımcılar böylece kaban ürünlerinde çok daha hareketli çağrışımlar yapan desenlere de yer vermeye devam ediyor. Ürün seçenekleri içerisinde düğmeli ve bronşlu kaban alternatifler mevcut. Düğmeli seçenekler daha çok iş yaşamında tercih sebebi olurken; bronşlular daha çok sosyal alanlarda ve tatillerde değerlendirilmektedir. Son senelerde oldukça yaygın bir şekilde kapüşonlu kabanlar da üretilmekte ve piyasa içerisinde alıcı bulmaktadır.

 

Fermuarlı kaban modelleri ise giyen üstünde hareketli stiller katarak daha enerjik yaklaşımlar içeriyor. Hem kaşe hem kürklü kabanlar ise kışın kötü iklim şartlarından korunmak isteyen hanımlar için birebir ürün alternatifleri arasında reyonlardaki yerini aldı. Aynı zamanda kürkün kendine özgü havası kendine güvenen hanımların vazgeçilmez tercihi olarak göze çarpıyor. Son olarak kürklü kabanlara cep detaylı desenler eklenmesi başka seçenekler düşünen müşteriler için yeni sahiplerini bekliyor.

 

Kaban Seçerken Dikkat Edilecek Unsurlar Neler?

 

Hanımların tesettür kaban seçerken ilk dikkat etmesi gereken elzem husus tam olarak hangi mevsim ve ay için bu ürünlerden seçeceği yönünde olmalıdır. Bilindiği üzere kabanlar mevsimlik ve kışlık olarak iki ayrı ürün kategorisinde yer almaktadır. Mevsimlik kabanlar daha ince bir kumaşa sahip daha çok sonbahar ve ilkbahar aylarının rüzgarlı havalarında tercih edilmektedir. Buna karşın kışlık kabanlar daha çok kaşe gibi sağlam ve pamuklu korumaya sahiptir. Bu nedenle hangi ihtiyaca göre tesettür kaban alınacağı önceden belirlenip ona göre bir alışveriş tercih edilmelidir. Bununla birlikte kaban ile birlikte tam bir uyum göstergesi olacak diğer giysilere ve aksesuar parçalarına da özen göstermeli ve bütünlük tepeden tırnağa sağlanmalıdır.

 

Kabanların rengine ve kumaşına uygun pantolonlar tercih edilmeli. Bu kombinler ise çanta ile desteklenmelidir. Örneğin siyah ya da kahverengi gibi koyu kaban tercihlerine uygun renk seçimleri yapılmalı ve alternatif renk tercihleri ile ilgisiz kombinasyonlar oluşturulmamalıdır. Aynı zamanda çanta ve ayakkabı gibi küçük ayrıntılar ile de spor ya da klasik ölçeklerde satın alınan kabanlar desteklenmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir