2018 Yılında Tunik Modelleri Nasıl Olacak?

 

Tunik, daha çok kapalı bayanlara hitap etse de hem şıklığı ve zarifliği hem de spor duruşu ve rahat olması nedeni ile pek çok açık bayanın da ilgisini çekmektedir. Özellikle son dönemlerde üretilen farklı tarz ve modelleri ile günlük hayatta olduğu kadar özel günlerde de aranan kıyafetler arasında yerini almıştır. Peki 2018 yılında tesettür tunik modelleri nasıl olacak?

 

1- Günlük Hayatta Tercih Edilen Tunik Modelleri

 

Tesettür tunik seçerken en önemli olan faktör doğru model seçimidir. Günlük hayatta tercih edilen tunik modelleri şu şekildedir: Özellikle spor giyinen bayanlar; bu sene tunik seçimlerini pilise kesim, önü kısa arkası uzun, yanları uzun ön ve arka kısmı oval gelecek şekilde kısalan farklı kesim modelleri olan tuniklerden yana kullanabilirler. Ayrıca tuniklerde bulunan ve rengarenk olan süs için eklenmiş düğme detayları ve tunik de farklı kısımlarda bulunan zımba detayları da tunik severlere spor bir görüntü katacaktır.

 

Daha çok genç kesimin tercih ettiği üzerinde çizgi film karakteri ve karikatürlerin bulunduğu tunikler de spor durmaktadır. Hamile bayanlarda özellikle hamileliklerinin son aylarında tercihlerini daha rahat kıyafetlerden yana yapmaktadırlar. Bu sebep ile de tuniklere rağbet etmektedirler. Üreticilerde hamile bayanların bu yoğun ilgisine karşılık onlar için üzerinde bebek figürleri bulunan sevimli tunik modellerini üretmektedirler.

 

Tunikler de kumaş seçimini ise mevsimine göre yapmayı ihmal etmemelisiniz. Yaz aylarında tercihinizi daha ince kumaştan yana kullanır iken; kış aylarında kalın ve kadife kumaşlar tercih edebilirsiniz.

 

2- Özel Günlerde Tercih Edilen Tunik Modelleri

 

Tesettür tunik son zamanlar da günlük hayatta olduğu kadar özel gün ve gecelerinde vazgeçilmez kıyafeti olmuştur. Bunun en büyük sebebi hiç şüphe yok ki bayanlara; şıklığı ve rahatlığı aynı anda sunmasıdır. Özel günler için daha çok klasik modeller tercih edilmektedir. Üzeri taş işlemeleri ile kaplı şık ve zarif modellerin yanı sıra şifon kumaştan üretilen daha sade modelleri de tercih edebilirsiniz. Tuniğinizi, altına giyeceğiniz siyah renk veya tuniğe uygun renkte kumaş pantolon ile kombin yapabilirsiniz. Bu sayede rahatlığınızdan ödün vermeden şık olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir