2018 Yılı Tesettür Tunik Modelleri

Tesettür giyim moda tasarımcıları tarafından gün geçtikçe geniş bir yelpaze sunan bir sektör halini almıştır. Tesettür tunik, elbise ve ferace modelleri ile vitrinlerde yerini bulmuştur. Tunik olarak yapılan tasarımlar sadece tesettürlü kişiler değil herkese hitap edebilen modellerdir. Bunun da yanı sıra özel günler, geceler de ya da günlük kullanım olarak tercih edilebilecek rahat formlu kıyafetlerdir. Tesettür giyim içerisinde ferace tercihinden sonra en çok tercih edilen ürünler tuniktir. Uzun formlu ya da kısa formlu triko modeller tüm sezonlarda çokça sergilenen modeller arasındadır. Tunik modelleri sezona bağlı olarak model açısından farklılık gösterebilmektedir.

 

2018 yılı tesettür tunik modasında spor tunikler, diz altı uzun formda tunikler, ön arka boyu farklı olan asimetrik kesim tunikler göze çarpmaktadır. Tunik tasarımı yapan moda tasarımcıları her rengi tasarımlarında kullanmaktadır. 2018 yılı moda renkleri arasında olan kırmızı tuniklerde de kullanılmıştır. Daha canlı ve parlak renklerin hakimiyeti vitrinlere yansımıştır. Haki yeşili ve saks mavisi tunik modellerinde vazgeçilmez renk formu olma özelliğini korumaktadır. Bunun yanı sıra mor, sarı ve pembe tonları da kullanılmaktadır. Bu sene tuniklere plise detayları ve taş işlemeleri eklenerek görüntü şıklığı daha fazla yakalanmıştır.

 

Tunik Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

           Tesettür tunik tercihi yaparken mevsimine göre tunik kumaşına dikkat edilmelidir. Yaz ve ilkbahar mevsimleri için daha rahat ve bunaltıcı olmayan şifon veya ince kumaşlar tercih edilmelidir. Sonbahar mevsiminin sıcak günleri içinde bu modeller tercih edilebildiği gibi soğuk günler ve kış mevsimi için daha kalın kumaş olmalıdır. Isıtıcı formda kadife ya da diğer kalın kumaşlı tunikler bu sezon vitrinlerde yerini alacaktır. Tunik tasarımlarında renk tonlarının çeşitliliği bolca kullanılmaktadır. Ancak yine mevsime göre açık ve koyu renk tercihi yapılması uygun olacaktır.

 

Spor Giyimde Tunik Tercihi

 

Tesettür giyimde tunik kullanımının artmış olması farklı modeller üretilmesinin yolunu açmaktadır. Öyle ki spor ve rahat şıklık yakalamak isteyenler için yeni tasarımlar yapılmaktadır. Tesettür tunik modellerinde spor bir görünüm sağlamak için çeşitli amblemler, karikatürler ve çizgi film karakterleri kullanılmaktadır. Ayrıca giyim sektöründe bolca kullanılan zımba düğme gibi aksesuarlarda bolca kullanılmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir