2018 Yılı Tesettür Tunik Modası Nasıl Olacak?

 

Tunik, rahatlığı ve birbirinden farklı şık modelleri ile farklı kesimlerden ve yaşlardan hem kapalı hem de açık bayanlara hitap etmektedir. Günlük hayatta ve arkadaş toplantılarında beğenilerek giyilen tunik, son zamanlarda birbirinden farklı zarif modelleri ile özel gece ve günlerde de tercih edilmeye başlanmıştır. Peki, bayanlar için bu denli sevilen ve gardolaplarını aranan kıyafetleri arasında ilk sıralarda yer alan tunik de 2018 yılı modası nasıl olacak?

 

1- Günlük Hayatın Vazgeçilmezi Tunik

 

           Tesettür tunik günlük hayatın ve arkadaş toplantılarının en çok tercih edilen kıyafetidir. Bunun en önemli sebepleri rahat olması ve hazırlanırken kolay kombin yapıldığı için pratik olmasıdır. Bu nedenle de birçok bayanın gardolabında en çok yer verdiği parçadır. Özellikle spor giyinen bayanların bir numaralı kıyafeti olan bu yılın tunik modası şu şekilde olacaktır: Öncelikle tesettür tunik kesimi; ön tarafı kısa arka tarafı uzun, yan tarafları uzun ön ve arka tarafı oval şekilde kısalan kesimler ya da ön ve arka taraf uzun yan taraflar oval şekilde kısalan kesimler modadır.

 

Kısaca söylemek gerekir ise; düz kesimler bu yıl “out” olacak; düzensiz kesimler “in” olacaktır. Tunik kesimleri bu şekilde dikkat çekici olur iken; tuniklerdeki detaylar ise şu şekilde olacaktır: Tuniğin farklı kısımlarında yer alan rengarenk süslü düğme detayları, zımba ve çeşitli amblem detayları olan tunik severlere spor bir görüntü katacaktır. Ayrıca genellikle genç kesim tarafından rağbet gören çizgi film karakterleri ve çeşitli karikatürler ile farklı bir hava katılan tunikler de bu yıl vitrinlerde fazlaca olacaktır.

 

2- Özel Günlerin Vazgeçilmezi Tunik

 

Tesettür tunik artık en az günlük hayatta olduğu gibi özel günlerinde vazgeçilmezidir. Bunun en önemli sebepleri hem şıklığı hem de rahatlığı aynı anda sağlıyor olmasıdır. Özel günlerde tercih edilen tunikler, daha çok klasik model olanlardır. Farklı bölgelerinde kimi zaman büyük kimi zaman daha küçük taş işlemesi olan şık ve zarif modellerdeki tuniklerin yanı sıra; abartıyı ve taş işlemelerini sevmeyen bayanlar için şifon kumaş kullanılarak üretilen daha sade modellerdeki tunikler de tercih edilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir