2018 Yılı Tesettür Kap Modası

2018 Yılı Tesettür Kap Modası2018 Yılı Tesettür Kap Modası

 

Kap, mevsim değişikliklerinde tesettürlü bayanların en fazla tercih ettiği dış kıyafetler arasında yer almaktadır. Özellikle yaz bitip sonbahara girerken; sonbahar mevsimi boyunca hatta kışın çok serin olmayan havalarda bile tercih edilmektedir. Yine kış bitimine doğru havalar ısınmaya başlarken bayanlar dış kıyafette tercihini kaptan yana kullanmaktadır. Peki, tesettürlü bayanlar için yeri bu kadar önemli olan 2018 tesettür kap modellerinde bayanları neler beklemektedir?

 

 Fermuarlı Kap Modelleri

 

Bilindiği üzere kap boyları genellikle dizde, dizin bir karış altında ya da dizin bir karış yukarısında olmaktadır. Bu senenin fermuarlı kap modellerin boyu diz hizasındadır. Bu model de ayrıca kapüşon kullanılarak kapa daha hareketli ve spor bir hava katılmıştır. Bu senenin fermuarlı kap modellerinde öne çıkan bir diğer detay ise ceptir. Sade şık bir cep ile bayanlar daha hoş gözükmektedir.

 

 Düğmeli Kap Modelleri

 

Bu senenin düğmeli kap modellerinden bazılarına farklı bir hava katmak istenmiştir. Bu sebeple önü arkasına göre biraz daha kısa olan kap modelleri vitrinleri süsleyecektir. Yine fermuarlı kap modellerinde olduğu gibi cep detayı ile bu kap modelleri de daha şık hale gelmektedir. Cep kısmına eklenen ön kısımdaki düğmeler ile aynı model ve renkteki düğme de kapa ayrı bir hava kazandırmıştır. Bu kap modelinde dikkat çeken bir diğer özellikte düğmelerin büyük olmasıdır. Kapüşonu düğmeli kap modellerinde de görmek mümkündür.

 

 Önden Kuşaklı Kap Modelleri

 

Daha pratik ve kimilerine göre daha şık olduğu için fermuarlı ve düğmeli kap modellerinin yerine kapüşonlu kap modelleri tercih edilmektedir. Bu kap modelinin önünde ne fermuar ne de düğme yoktur. Sadece belinde bir kuşak vardır. Kuşağı kullanarak kapın ön kısmını kapatacağınız gibi önü açıkta kullanabilirsiniz. Kuşaklı kap modellerinde genellikle kapüşon bulunmaz iken bunun yerine her iki yaka kısmındaki kat dikkat çekmektedir. Kuşaklı kap modellerinin bazılarında cep detayı kullanılır iken; bazılarında cep detayı kullanılmamıştır.

 

Son olarak bu senenin kap modellerinde öne çıkan renkler; haki, siyah, mavi, kırmızı, saks mavisi, pudra ve taba şeklindedir.

 

2018 yılı kap modasının en seçkin parçalarını www.tesetturpazari.com/tesettur-kap adresinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir