2018 Yılı Tesettür Giyimde Hangi Modeller Moda?

 

 

Moda tasarımcıları giyim trendlerinin öncülüğünde tesettür giyimde de sezon modasını oluşturmaktadır. Tesettür elbiseler, tulumlar, tunikler, kaplar ve pardesüler vitrinlerde yerini almaktadır. Kış aylarından ziyade yaz aylarında giyişi tercihi yapılması tesettürlü olan bayanlar için bir hayli zor olmaktadır. Ancak gittikçe genişleyen bir yelpaze ile tesettür giyim alanında model çeşitliliği sunulmaktadır.

 

2018 yılı diğer yıllardan biraz daha farklı olarak tesettür giyimde sadeliğin zerafet dönüştüğü bir sene olacak. Tesettür modasında kullanılan nude ve mat renkler ile sade duruşun şıklığa dönüşmesine şahit olacağız.

 

2018 Yılı Ferace Modası

 

Feraceler kullanım kolaylığı, rahatlığı ve şık duruşu ile tesettürlü bayanların en çok tercih ettiği tesettür giyim ürünüdür. Feracelerde bu yıl da birçok farklı model tercih edilebilecektir. 2018 yılı ferace modasında lacivert renk en trend ve en çok göze çarpacak renktir. Bu yıl koyu renklerin hakim olacağı feracelerde lacivert rengin yanında siyah renkte sıkça bulunacaktır.

 

Koyu renklerin hakim olduğu 2018 yılı ferace modellerinde biraz hareketlilik kazandırmak adına işlemeler ve motifler göze çarpmaktadır. Ayrıca kol ve omuz detayları ile de modern ve bir o kadar da şık görüntü elde edilmektedir. 2018 yılı trend rengi olan kırmızı ve kırmızı tonlarını da ferace modellerinde görmek aşikardır.

 

Tesettür Giyim Trendleri

 

Özel günler için oldukça şık tasarlanan tesettür elbiseler sadece tesettürlü kişilerin değil her kesim açısından seçenek oluşturmaktadır. Tesettürlü bayanlar için tasarlanmış gömlekler, tunikler, tulumlar, elbiseler tüm bayanlar açısından giyim için bir seçenektir. Bu yıl tesettür giyim alanında güpür ve dantel işlemeleri bolca kullanılarak şıklığa şıklık katılmıştır. Özellikle yaz aylarında vitrinleri dolduracak olan çiçekli elbiseler yazın enerjisini üzerinde taşıma imkanı verecek. Koyu renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığı tesettür elbiselerde bu yılın trend rengi kırmızıyı görmekte mümkündür.

 

2018 yılı tesettür kombinlerinde sade elbise ve gösterişli aksesuar kullanımı göze çarpmaktadır. Eşarp, çanta, ayakkabı ya da kemer detayları ile şık görüntü tamamlanmaktadır. Spor şıklığı benimseyen tesettürlü bayanlar için de canlı hareketli renkleri içeren daha rahat modeller tasarlanmaktadır. Mevsime uygun kumaşlarda tasarım yapılarak şık modeller görücüye çıkmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir