2018 Yılı Modasına Uygun Tesettür Kombinler Nasıl Oluşturulmalı?

 

Dünya geçtiğimiz günlerde biten moda haftalarının etkileri ile çalkalanıyor ve yeni moda trendleri tüm giyim firmaları tarafından hızla raflardaki ürünlerle buluşuyor. Kadınların yeni moda trendlerini kombin oluştururken nasıl uygulaması gerektiği ve sokak giyimine uygun trend bir görünüme sahip olması için yapması gerekenler şu şekildedir:

 

– Renk uyumları:

 

Tesettür kombin oluştururken göz önüne alınması gereken ilk nokta kıyafet parçalarında kullanılan renkler ve renk uyumlarıdır. Sezonun trend renklerine kombinlerde yer vermek, kısa yoldan sizi trend bir görünüme kavuşturacaktır. 2018 yılının trend renklerine baktığımızda bordo, mor ve yeşil tonlarının yoğun bir şekilde kullanıldığını görmekteyiz. Kombin parçalarında bu renklerden oluşan tercihler yapmak, doğru seçimin yanı sıra, trend bir görünüm elde etmenizi de kolaylaştıracaktır. 2018 modasında farklı renklerin bir arada kullanılması yoğun bir şekilde olmasa da bazı renklerin özellikle bir arada kullanıldığını görmekteyiz. Siyah ve beyaz, mor ve yeşil, sarı ve kahverengi bu sezon en sık bir arada kullanılan renk çiftleri. Kombin oluştururken bu çiftler arasından renkler kullanmak trend görünüm elde etmek için şansınızı arttıracaktır.

 

– Nubuk pardesüler:

 

Özellikle 2018 yılı kış modasında büyük bir popülerliğe sahip olan nubuk pardesüler, tesettür kombin oluştururken de rahatlıkla tercih edilebilecek ürünlerden birisi. Oluşturulan kıyafet kombini ile uyumlu renklerde nubuk pardesüler seçmek şıklığınızı arttıracağı gibi aynı zamanda trend bir görünüme de sizi kavuşturarak sokak modasına hakim bir çizgi sergilemenize yardımcı olur. Nubuk pardösülerde tercih edilecek renk grupları ise siyah, kahverengi ve açık tonlardır. Nubuk pardösülerde çok fazla renkli seçimler yapmak riskli olabilir ve tesettür şıklığınızı gölgeleyebilir.

 

– Asimetrik kesimler:

 

Tesettür kombin oluştururken asimetrik kesim parçalara yer vermek doğru tercihler arasında bulunuyor. Özellikle asimetrik kesim tunikler sezonun tesettür şıklığını yansıtmanız da en büyük yardımcınız olacak. Elbiselerin kollarında bulunan asimetrik kesimler ve kıyafetler üzerinde bulunan asimetrik desenler 2018 yılında kombin oluştururken yer verilmesi gereken trendler arasında. Asimetrik kesimleri ve desenleri mümkün olduğunca düz parçalar ile bir araya getirmeli ve bu noktalara vurgu gerçekleştirerek kıyafet kombinini oluşturmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir