2018 Yeni Sezon Tesettür Alışveriş Modası Nedir?

 

2018 yılına girmemizle birlikte moda ve giyim sektörü tüm kıyafetler üzerinde yenilenerek, yeni sezon ürünleri piyasaya çıkartmıştır. Tesettür alışveriş modası da 2018 yılı yeni sezonundan etkilenerek, kış ve yaz kreasyonunu yeni sezona göre uyarlamıştır. Yeni sezonun mağazalarda yerini almasında en büyük etken ise alışveriş modasıdır. Çünkü, her yıl moda rüzgarı farklı şekilde estiği için ürünler ve kıyafetler de bu rüzgarın etkisine göre şekillenmektedir.

 

Tesettür alışveriş modasında özellikle kış kreasyonunda ferace modelleri oldukça dikkat çekmektedir. Tesettürlü bayanlarında severek giydiği feraceler farklı otantik desenler ile birlikte bayanların beğenisini kazanmıştır.

 

Otantik Desenli Ferace Modelleri Nasıl Seçilir?

 

Alışılmış desenlerin dışına çıkmak isteyen bayanlar, 2018 yılının gözde çizgilerinden olan otantik desenleri sıkça kıyafetlerinde tercih etmektedir. Otantik desen seçiminde bayanlar bazen desenler ile tarzlarını birleştirmeyi ve mükemmel bir uyum yakalamayı atlayabiliyor. Bu nedenle, otantik desen seçimi konusunda mutlaka desenlerin yöresel tarzlarına dikkat etmek gerekir. Tesettür alışveriş modasına ayak uydurmak için tercih edilen otantik desenler, kendi içlerinde farklı kavramları bir araya getirmektedir.

 

Özellikle, Osmanlı desenleri otantik desen olarak kullanıldığı için bu tarzda bir kombin oluşturmak için kıyafetin tamamında Osmanlı işlemeleri kullanmak oldukça güzel bir uyum oluşturacaktır. Bunun dışında, yöresel desenler de otantik desen olarak tercih edilebilir. Yöresel desenler daha renkli ve sık çizgilerden oluştuğu için kombin yapacağınız diğer aksesuarları da bu tarzda seçmeniz kombinin başarılı olması açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Otantik Desenler İle Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

Bazı otantik desenler bariz bir şekilde belli özellikleri kapsamaktadır. Özellikle, Osmanlı desenlerinden bir kombin yaratılacaksa mutlaka aksesuarlarda yine bu tarzı yansıtmalıdır. Örneğin, takı seçiminde metal ya da altın işlemeli takılar daha çok Osmanlı tarzını yansıttığı için kıyafetinizle iyi bir uyum yakalayabilirsiniz.

 

Bunun yanı sıra yöresel otantik desenlerden bir kombin elde edilecekse renkli deri üzerine, renkli boncuklardan işlenmiş kolye ya da bileklikler otantik çizgilere iyi bir uyum sağlayacaktır. Bu açıdan kesinlikle, klasik desenler ile otantik desenleri bir araya getirmemelisiniz. Çünkü, otantik desenler farklı ve çeşitli renklerden oluştuğu için renk kombinini kolaylıkla kabul edebilecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir