2018 Tesettür Giyim Modasının Favori Parçaları Neler?

 

Dini açıdan kendinde örtünme gereksinimi gören kadınların tercihi olan tesettür giyim, geçmişten bu güne oldukça değişim göstermiş durumda. Tıpkı her kadın ve erkek modasında her sezon birbirinden farklı tasarımlar görücüye çıktığı gibi, kapalı kadınların vazgeçemedikleri bu giyim tarzı da her sezon kendini yenileyerek, kapalı kadınların satın alması adına görücüye çıkmış durumda. Her sezon kendini yenilemekten geri kalmayan bu giyim tarzında, 2018 yılında ne gibi değişiklikler bizleri bekliyor? Dilerseniz detaylarına hep birlikte bakalım. Ne dersiniz?

 

Eskiden kapalı kadınlar daha az dikkat çekmek istedikleri için, tesettür giyim tasarlayan modacılar kapalı kadınlar için daha çok koyu ve tek renkte ürünler tasarlanmaktaydı. Fakat son yıllarda, kapalı kadınların sayısının toplumumuzda artması ve bu kadınların sosyal hayatta daha çok yer almaları sebebi ile aynı zamanda da kapalı kadınların yoğun talebi üzerine modacılar da yeni tasarımlar üretmeye yoluna girmiş durumda. Bu sebeple, artık günümüzde kapalı kadınlar da diğer tüm kadınlar gibi dikkat çekici, tarz ve stil sahibi olabilmekte. Şimdi kapalı kadınların günlük ve gece kombinlerinde giyebilecekleri tarz ürünleri daha detaylı incelemek adına yazının devamını okuyabilirsiniz.

 

GÜNLÜK VE GECE GİYİM PARÇALARI:

 

Üst giyimde kapalı kadınların kullanımına sunulan pek çok farklı tasarım ürü bulunmakta. Bunlardan kısaca bahsetmemiz gerekir ise; kapalı kadınların en favori üst giyim parçası kuşkusuz ki tesettür tunikler olmakta.

 

Tesettür tunikler kapalı kadınlar için gündüz ve gece kombinlerine göre temel anlamda ikiye ayrılır denebilir. Gündüz kombini yapılacak tunikler, açık kadınlarda da olduğu gibi daha renkli ve sade parçalar olmakta. Tabii ki kişinin tercihine ve tarzına göre değişebilecek bu ürünler dilerseniz de daha koyu renkli ve abartılı parçalar olarak da seçilebilir. Bunun yanı sıra gece kombinlerin de tercih edilen tunikler ise, gündüze oranla daha koyu renklerde ve işlemeli parçalar olarak düşünülebilir.

 

Tuniklerin yanı sıra kapalı kadınların vazgeçilmez bir başka tesettür giyim parçası ise elbiseler olmakta. Elbiseler ise belinde genellikle kendi kumaşından kemer ya da kuşaklar ile tamamlanarak oldukça renkli ya da çiçek desenli parçalar olmakta.

 

DIŞ GİYİM PARÇALARI:

 

Dış giyim parçaları denilince akla gelen ilk ürün ise kuşkusuz feraceler olmaktadır. Kapalı kadınların eskiden daha çok kış aylarında kullandıkları bu ürünler, artık günümüzde ince kumaş ve tarzları ile bahar ve yaz aylarında bile kullanılabilmekte. Renkli modelleri görmeye alışacağımız ferace modelleri 2018 yılının favori parçaları arasına çoktan girdi bile.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir