2018 Tesettür Gelinlik, Duvak Ve Türban Trendleri

 

Evlenecek yaşa gelmiş her genç kızın hayallerini bir gelinlik süslemektedir. Tesettür giyim de gelinlik seçmek daha zordur ve dikkat gerektirir, tesettür gelinliği seçerken gelinlik ve türban uyumu çok önemlidir.

 

2018 Tesettür Gelinlik Trendleri

 

-Taşlı Gelinlikler

 

2018 tesettür gelinlik modellerinde ihtişamlı tasarımlar hakim görünmektedir. Genellikle kırık beyaz renk hakim, üstleri taşlarla işlenmiş bu muhteşem gelinliklerin, etekleri tamamen tülden de yapılabilmektedir.

 

-Osmanlı Tarzı Gelinlikler

 

           Tesettür giyim Osmanlı tarzı gelinlikler de göze çarpan ilk özellik, ihtişam ve gelinliğin üstüne işlenmiş muhteşem Osmanlı motifleridir. Bu sezonda, bu tarz gelinlikler bütün genç kızların ilk tercihleri arasında gelmektedir. Bu tesettür gelinliklerin diğer özelliği ise, olağanüstü taçları olmaktadır.

 

-Dantel Gelinlikler

 

Her sezon da olduğu gibi bu sezonda dantel detaylı gelinlikler yine revaçta görünmektedir. Fransız danteli, dantel gelinliklerin yine favori danteli durumundadır. Bu sezondaki bu tarz gelinliklerin en yeni tasarımı ise, gelinliğin omuzlarından aşağıya inen dantel işlemeler olmaktadır.

 

-Vintage Gelinlikler

 

Vintage 2018 gelinlikler, eski sezonlardan farklı materyaller ile süslenmektedir. Danteller üzerine aplikasyonlar, aplikasyonların üzerine de üç boyutlu çiçekler yerleştirilmektedir.

 

– Pelerinli Gelinlikler

 

Pelerin modernliğin ve asaletin simgesidir. Pelerinli gelinlikler, bu sezon en moda olan tesettür giyim gelinlikleri arasında yer alıyor. Kır düğünleri günümüzde daha çok tercih edildiği için, prenses gelinlikler artık çok fazla seçilmemekte, bu gelinliklerin yerini tesettür gelinlikler arasında balık kesim modeller almış durumdadır.

 

2018 Tesettür Türban ve Duvak Trendleri

 

2018 Duvak trendlerinde natürel duvak trendleri ile gelinliğin üzerini bordür ile kaplayan uzun duvaklar göze çarpmakta, ayrıca bu sezon duvaklarda vizon, pudra ve ekru gibi farklı renklerde kullanılmaktadır.

 

Tesettür gelinliklerde duvağın altına takılan türban seçimi çok önemlidir. Türban modelleri, duvak, drape ve aksesuar olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. 2018 yılında artık türbanlar da büyük aksesuarlar kullanılmamaktadır. Türbanların üzerlerinin naif ve minimal aksesuarlar ile süslendiği görülmektedir. Türbanlar genelde Fransız danteli ve uzun saten eşarplardan oluşmaktadır. Uzun duvaklar güpürler ile bezenmekte, kabarık ve taş aksesuarlar türbanlar arasındaki yerini almaktadır.

 

Prenses model gelinliklerde taşlı, kısa duvaklı türbanlar, kabarık gelinlikler de ise az dantelli düz model türbanlar tercih edilmelidir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir