2018 Modasında Trend Ayakkabı Ve Çanta Modelleri Neler?

 

Dünyaca ünlü moda haftalarını geride bıraktığımız bugünlerde 2018 modasının kilit noktaları oluşmuş ve yeni sezonun trendlerini kendini belli etmiş durumda. Kıyafetlerdeki yoğun ve çarpıcı moda detaylarının dünyayı salladığı gerçeğinin yanı sıra ayakkabı ve çanta modellerindeki yenilikler de göz ardı edilemeyecek kadar etkileyici unsurlar barındırıyor.

 

2018 modasında trend olan ayakkabı ve çanta modellerindeki tarzlar ve yenilikler ise şu şekilde:

 

– Sezonun ayakkabı trendleri:

 

2018 ayakkabı modasında kalın topuklar geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda da liderliği elinden bırakmadı. Ancak geçen sezonun eğlenceli ve renkli modelleri bu sezon yerini daha sade ve düz modellere veriyor. Çok yüksek olmayan orta boy kalın topuklu ayakkabı ve botlar 2018 yılının ana temasını oluşturmakta. Kullanılan ayakkabı renklerinde ise ana renkleri görüyoruz. Kıyafetlere vurgu yapılan 2018 modasında ayakkabılar tamamen kıyafetleri ön plana çıkartıcı özelliklere sahip. Kış aylarında nubuk ve süet şıklığını ayakkabılarda kullanabilir, çorap çizme ve botlarla sezonun ayakkabı trendlerine sahip olabilirsiniz. Dünya modasında göze çarpan diğer bir ayakkabı detayı ise şeffaflık. Şeffaf ayakkabı ve botlar dünyada oldukça popüler olsa da günlük kullanımda iddialı bir duruş istiyor. Tarzına güvenen ve marjinal bir görüntü yakalamak isteyen kadınlar tercihlerini şeffaf ayakkabı modellerinden yana kullanabilirler.

 

– Sezonun çanta trendleri:

 

2018 modasında ayakkabılarda olduğu gibi çantalarda da şeffaflık ön planda. Şeffaf çantalar bu sezon kadınlar tarafından da oldukça sevildi ve kullanılmaya başladı. Ayakkabıda olduğu gibi çok cüretkar bir tarz gerektirmeyen şeffaf çantalar, özellikle büyük boylarda tercih edilerek dünya modası kolaylıkla yakalanabilir. Moda dünyasının çantalara getirdiği diğer bir yenilik ise detayların ön plana çıkarılması. İddialı fermuarlar, parlak detaylar ve çantalarda kullanılan çarpıcı aksesuarlar 2018 çanta modasının temellerini oluşturuyor. Küçük çanta kullanımı artık eski popülerliğini kaybetse de el çantalarının büyümesi ve uygun moda trendlerini barındırması, el çantası kullanmayı tercih eden kadınları sevindirdi. Çantalarda göze çarpan diğer bir trend unsur ise renklerde. Pastel tonlarının yanı sıra canlı renklerle hazırlanan süet çantalar hem yaz hemde kış aylarında yanınızdan ayırmayacağınız çanta modelleri arasında bulunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir