2018 Modasında Neler Var?

Her yıl yeni trendler ortaya çıkıyor. Bazen eskiye dönüş bazen de tamamen farklı tarzlar görülebiliyor. Modanın hızına yetişmek çok zordur. İnsanlar trendlere ayak uydurmak için moda dergilerini yakından takip etmektedir. 2018 yılı modasında neler olacak herkes araştırmaya başladı bile.

 

Kış Trendleri

 

Defilelerden ve moda dergilerinden görüldüğü kadarıyla 2018 kış sezonu bayağı renkli geçeceğe benziyor. Kış denince akla gelen siyahlar, grilerden çok kırmızı renkler ön plana çıkıyor. Kırmızı uzun çizmeler ve pardesüler mağazalara yerleştirilmeye başlandı. Daha önce de trend olan “Gangster Modası” denilen akım tüm hızıyla devam etmektedir. Çizgili model pantolon ve ceketleri bu yıl da çok sık göreceksiniz. Bu çizgili modeller daha çok koyu renk kıyafetlerde moda. Oversize adı verilen insana birkaç beden büyük gelen kışlık kazaklar bu yılda çok kullanılacak. Hem sağladığı rahatlık hem de kış soğuklarında verdiği sıcaklıktan dolayı kadınların yine vazgeçilmezi olacak. 2018 yılında renkli çoraplarla karşılaşacaksınız. Üstelik bu çorapları sadece spor ayakkabılarında değil klasik bir topuklu ayakkabıda da görebilmeniz mümkün. Böylece marjinal bir havaya bürünmüş olacaksınız. Bu kış kadife kumaşlar ön planda olacak. Hem spor kıyafetlerde hem de klasik tarzdaki kıyafetlerde görmek mümkün.

 

Bahar Modası

 

Bahar ve yaz aylarında çok sık tercih edilen elbiselerde ışıltılar ve payetler görmek mümkün. Yan yırtmaçlar elbiselere hoş bir hava katacak. Elbiseler derin V yakalar kadınlara seksilik katmakta yardımcı olacak. 2018 bahar-yaz sezonunda yine şeffaflık ön planda ön planda olacağa benziyor. İç çamaşırını gösteren elbiseler hala ilgi görüyor. Göbeği açıkta bırakan yarım bluzlarla da sıkça karşılaşacağız. Kotların üzerine rahatça kombin edeceğiniz renkli yarım bluzlar birçok kadının hala favorilerinin arasındadır. Önümüzdeki baharda kadınlar için gömlek akımı başlayacak denilebilir. Eşleşmeyen yarım ya da tek omuz gömlekler moda olacak.

 

2018 bahar ve yaz modasında lavanta rengi hakim olacak gibi görünüyor. Beyaz denimler de yine çok sık karşılaşacağınız kıyafetler arasında. Yarım bluzlar kadar omuzları açıkta bırakacak bluzlarda tercih edilmeye devam edecek. Kolyelerle kombin edip gündüz sokak modasına ayak uydurmak bu bluzlar sayesinde çok kolay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir