2018 Kış Tesettür Giyiminde Yeni Trendler Neler?

Yaklaşan kış ayları ile birlikte tesettür giyim modasında kış trendleri ve yenilikleri de kendini göstermeye başladı. Tesettürlü kadınların cıvıl cıvıl yaz aylarından sonra zarafetlerini ön plana çıkaran ve modern bir görünüm yakalayarak dünya trendlerini yansıtmalarını sağlayan yenilikler şöyledir:

 

– Toprak tonlarının asaleti:

 

Geçtiğimiz kış ayları yaz esintilerini barındıran renklerle karşımıza çıkmıştı. Moda dünyası bu yıl doğanın gücünü simgeleyen ve doğa ile bir bütün olmamıza yardımcı olan toprak tonları ile karşımıza çıkıyor. Farklı birçok renk tonunun bir arada kullanıldığı toprak tonları, tüm giyim parçalarında bulunabilen seçenekleri ile moda dünyasına sonbaharı getiriyor. Tesettür giyim modasında özellikle şal ve üst giyimde doğal ve toprak tonlarını kullanarak görüntünüze trend bir görünüm katabilirsiniz. Renklerin kullanımında tercih edilen kumaşlara ise dikkat edilmeli ve geçtiğimiz sezonunun popüler trendi olan ışıltılı ürünlere yönelmelisiniz. Parlak kumaşlar geçen yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça popüler olacak. Ancak geçen yıldan farklı olarak canlı renklerde değil, doğal renklerde ürünler tercih edeceğiz.

 

– Triko şıklığı:

 

Kış aylarının vazgeçilmezi olan trikolar bu yıl küçük örgüler ile karşımıza çıkıyor. Büyük örgü modellerinin popülerliğini kaybettiği moda dünyasında triko modelleri ince ve küçük örgülerle bir araya gelerek kadınların romantik bir görüntüye kavuşmasına yardımcı oluyor. Trikolarda bu yıl desenlerin ve hareketliliğin yerini sadeliğe bıraktığı da gözden kaçmaması gereken çok önemli bir noktadır.

 

– Vatkalı paltolar:

 

Vatkalı palto modelleri bu yıl sadece tesettür giyimde değil, tüm tarzlarda karşımıza çıkan önemli bir moda trendi. Dış giyimin en önemli parçası olan paltolar, vatkalar ile desteklenerek kadınların daha iddialı görünmesini sağlıyor. Tesettür giyim tercihlerinde vatkalı ürünler tercih etmek hem omuzlarınızın daha dik görünmesine yardımcı olacak hem de trend bir görünüm sağlayarak tarzınızı ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. Paltoların dışında bluzlarda de vatkaların kullanıldığını görüyoruz. Ancak vatka kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta tercih edilen ürünlerin kumaşlarının ince olmasıdır.

 

Kalın kumaşlar vatka ile bir araya geldiğinde boynunuzun daha kısa görünmesine neden olur ve basık bir görüntü ortaya çıkarır. Bu yüzden ince kumaşlarla vatkaları kullanmak şıklığınızı ön plana çıkartmak için önemli bir trend detayıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir