2018 Kadın Giyimde Yeni Moda Trendleri Neler?

 

Her geçen gün yeni bir trend akımın hayatımıza girdiği moda dünyasında geçmişle günümüzün birleştiği parçalardan yepyeni tarzlara kadar farklı zevklere hitap eden ve popüler moda kültürünü yansıtan ürünler görüyoruz.

 

2017 yılının sonlarına doğru gelirken dünyaca ünlü moda firmaları ve modacılar 2018 defilelerini tamamladı ve gelecek yılın popüler trendlerine ışık tutan tasarımlara imza attılar. Peki 2018 kadın giyiminde yeni moda trendleri neler olacak?

 

– Kadife parlaklığı:

 

Gece kıyafetlerinde kullanılan kült kumaşlardan biri olan kadife, artık sadece özel günlerde dolaplardan çıkma geleneğini yıkıyor ve sokaklara iniyor. Kadife kumaşın parlaklığı 2018 yılında sokak tarzının yön belirleyicisi durumuna geldi. Parlak kadife kumaşlarla üretilmiş ceket-pantolon takımları, etekler, bluzlar sezonun en trend ürünleri. Kadife ile bir arada kullanılan dantel, şifon gibi kumaşlar da görüntüsünü zenginleştirmek ve hareket katmak isteyen kadınların tercihleri arasında olacak. Ancak kadife kumaşlar tercih edilirken kullanılan aksesuarların ve diğer parçaların minimalist özellikler taşıması, kadife vurgusunu belirtmede önemli bir nokta. Trend bir görünüm elde ederken kadifenin asil vurgusu öne çıkartılmalı ve kombinin diğer parçalarında yüksek noktalar oluşturmaktan kaçınılmalı.

 

– Maksi boylar:

 

Bir süredir sokak modasında göze çarpan maksi boy elbise ve kabanlar, bu sezon hakimiyeti ele aldı ve moda trendleri arasına girdi. Neredeyse topuk boyu boyu ile bir olan kabanlar kış aylarının vazgeçilmez ürünleri arasında bulunuyor. Özellikle canlı renklerle hazırlanmış maksi kabanlar 2018 kışının soğuk günlerinde içimizi ısıtan görüntüler oluşturmamıza yardımcı olacak. Maksi boy elbiselerde ise örgü şıklığının vurgusunu görüyoruz. Özellikle pastel tonları ile hazırlanmış uzun maksi boy örgü elbiseler 2018 kışının ana taşları arasında bulunuyor.

 

– Asimetrik çizgiler:

 

2018 sokak modasında simetrik çizgilerin yoğunluğunun yanı sıra asimetrik ve düzensiz şekillerinde oldukça yoğun bir şekilde kullanıldığını moda haftalarında gördük. Bu tarzı sokağa taşırken asimetrik kesim ürünler tercih etmek doğru bir seçim olacaktır. Asimetrik çizgilerle hazırlanmış kumaşlardan olan ürünleri kombinlere dahil ederek daha kolay bir şekilde tarz yaratabilir ve görüntünüzü tamamlayabilirsiniz. Kış aylarında özellikle asimetrik kesim ve farklı kumaşlarla hazırlanmış olan ürünlerin yoğun bir yükselişi bulunduğu da unutulmaması gereken noktalar arasında bulunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir