2018 İçin Tercih Edilebilecek Tesettür Elbise Modelleri

 

2018 yılında tesettür giyim modası renkleriyle dikkat çekmektedir. Aynı zamanda sade bir şıklık 2018 modası için dikkat çekmektedir.

 

2018 Tesettür Kombinleri

 

2018′ in kış modasında ilk sırada eşofman takımları yer almaktadır. Bu kombinler özellikle genç kızların tercihi olacaktır. Çünkü bir gömlek ile giyilebilir, rahat ve aynı zamanda kış mevsimine uyumlu olması ile dikkat çekmektedir. Ayrıca spor görüntü vermek isteyen bayanların ilk tercihi olması muhtemel görünmektedir. Tesettürlü bayanların en çok kullandıkları ve aynı zamanda rahat olan bir diğer kombin pantolon ve tunik kombin modelleridir.

 

Tunik ve pantolon kombini yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise renk uyumu olmaktadır. Mesela beyaz ve pudra rengi birbirine yakışmaktadır. Sıcak havalarda tercih edilebilecek olan bir renk uyumu olarak karşımıza çıkmaktadır. 2018 tesettür giyim modasında bir başka tercih edilecek şey tek parça uzun elbiseler olarak karşımıza çıkmaktadır. Tesettürlü bayanlar için uygun olan bu modeller hem muhafazakar kesime uygun olarak görünmektedir.

 

Hem de rahat ve aynı zamanda şık bir şekilde kullanılabilecek olan parçalar olarak karşımıza çıkmaktadır. 2018 modasında renk tonları daha çok pastel tonları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu renk tonlarını, ayakkabı ve eşarp ile uyumlu kombin yaparak kullanmak 2018 modasına göre uygun görünmektedir.

 

Tesettür Giyimde En Çok Yapılan Hatalar

 

Her giyim tarzının belirli bir bütünlük oluşturması gerekmektedir. Bu yüzden kişinin kendi tarzını belirlemesi ve bu tarzı doğrultusunda kombin yapması oldukça önem taşımaktadır. Tesettür giyimde yapılan en çok yanlış, renk uyumu konusu olmaktadır. Doğru renk seçimi yapılamadığı zaman dışarıdan kötü görünmek muhtemel olmaktadır. İkinci bir yanlış ise ayakkabı seçimi olarak adlandırılmaktadır. Yapılan kombin de ayakkabı seçimi büyük önem taşımaktadır. Tesettür giyim öncelikli olarak vücut hatlarının kapatılmasına yoğunlaşmaktadır. Bu yüzden kişinin vücudunu tanıması ve vücuduna göre giyinmesi büyük önem taşımaktadır.

 

Tesettür giyimine uygun olmadığı düşünülen bir diğer konu ise aşırı koyu makyajdır. Tesettürlü bayanların daha soft renklerde makyaj yapması halinde kıyafet bütünlüğünün sağlanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Aynı zamanda hata yapmamak için sade giyinmeyi tercih etmek gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir