2017 Yılının Tesettür Modası Nasıl Olacak?

uzun elbise

 

2017 Yılının Tesettür Modası Nasıl Olacak?

 

Güzel görünmeyi seven ve dış görünüşlerine son derece önem veren bayanlar modayı yakından takip etmektedir. Modayı takip etmek için de bir sürü dergi gazete okumak zorunda kalırlar bu kadar uğraşmanıza gerek kalmadan sadece makalemizi okuyarak bu yıl tesettür giyim de nelerin moda olacağınız kolayca öğrenebilirsiniz. İşte 2017′ nin moda püf noktaları:

 

1- Tesettür kıyafetlerinde bu yıl çokça rastlayacağınız model iki renk kullanımı olacaktır. İki renk kullanımını tüm kıyafetlerde görmeniz mümkündür. Tunik, ferace, abiye, gömlek, etek ve aklına gelecek diğer ürünlerde… Yine tüm kıyafetlerde ilgi çeken bir diğer unsur da çiçek desenleri olacaktır. Tıpkı iki renk gibi çiçek desenlerine de bu yıl birçok kıyafette rastlayabilirsiniz. Bu iki model özellikle bu yıl yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alacaktır.

 

2- Bu yıl fular yaka kullanımı da ilgi görecektir. Krep kumaştan üretilen fular yakalı gömlekler son derece şık görünmenize katkı sağlayacaktır. Fular yaka yalnızca gömlek de değil; montlarda da göze çarpacak ve ilgi görecektir. Kapitone kumaşın kullanıldığı fular yaka montlar tesettürlü hanımların vazgeçilmezlerinden biri olacaktır.

 

3- Bu yılın kabanların da ise kürk detaylarını görmeniz mümkündür. Özellikle yaka ve kol uçlarında görülen kürk detayları geçen senenin devamı niteliğinde bu yıl da vitrinlerde kalmaya devam edecektir.

 

4- Tesettür deyince akla kıyafetler arasında ilk sıralarda yer alan ferace de ise bu yıl yarasa kol tüketicilerin beğenisine sunulacaktır. Çiçek desenli detaylar ile süslenmiş yarasa kol feraceler giyenlerin vazgeçemeyeceği kıyafetlerden biri olacaktır. Çiçek desenlerinden hoşlanmayan kişiler için ise feraceler de pul işlemeleri ve floral desenler kullanılmış ve tesettürlü hanımların beğenisine sunulmuştur.

 

5- Bu yılın en sık kullanılan bir diğer kumaşı da jakardır. Jakar kumaş özellikle ceket ve eteklerde kullanılmış ve bu sayede ayrı bir hava katılmıştır. Bu yıl kabanlarda beğeniye sunulan kürk detayları ceket ve eteklerde de kullanılmıştır. Jakar kumaştan üretilmiş ceketlere eklenen kürk yakaları daha şık görünmenize katkı sağlayacaktır. Alışverişe çıkmadan önce yukarıdaki püf noktalardan faydalanmanızı öneririz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir