2017 Yılının Moda Renkleri Nelerdir?

uzun elbise

 

Moda tasarımcıları ve renk uzmanları 2017 yılında moda olabilecek renklerin hangileri olduğunu açıkladı. Neredeyse hayatımızın her alanında kullandığımız renkler, aslında bizim ruhumuzu ve tarzımızı yansıtmaktadır. Bu gerçeği de göz önünde bulundurursak, 2017 hepimiz için çap canlı geçeceğe benziyor. Çeşitli konseptlerle belirlenen moda renklerde dijital dünya, temel noktalar, insanın kendine ve doğaya dönüşü, şehir hayatı ve romantizm gibi etkenler öne çıkıyor. Doğallığı arama, organik bağların önemsenmesi ve değişik toplum normları gibi alanlarda belirlenen moda renkler ile 2017 senesi daha ihtişamlı ve anlamlı geçeceğe benziyor.

 

Aşkın Rengi; Kırmızı

 

Yeni yılın ilk günlerinde çoğu kadınların ve erkeklerin üstünde görmeyen alışkın olduğumuz kırmızı r ve kırmızının tonları 2017 yılının moda renkleri arasında yer alıyor. Kırmızı ve tonları her şekilde iddiasını kanıtlamış ve her sezona göre moda trendi ve tarz sahibi bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu sezonda da özellikle bayanların gardıropları; kırmızı elbiseler, kırmızı abiyeler, kırmızı etek ve kırmızı çantalar ile dolup taşacak.

 

 Romantikliğin Simgesi: Pembe

 

Hepimiz hayata hep pozitif bakma anlayışı içindeyiz. Bu duruma kısaca, hayata pembe gözlüklerle bakmak da denilebilir. Pembenin önemini hepimiz biliyoruz. Dolayısı ile 2017 sezonunda pembe ve tonlarının moda olduğunu görünce doğrusu hiç de şaşırmadık… Geçtiğimiz dönemde krallığını, ilan eden pembe, 2017 yılında da moda renkler arasında görünüyor.

 

 Siyah Yerini Yeşile Veriyor

 

2017 de siyahın yerine geçen yeşil ve tonları günlük kombinler için uyarlanıyor. Anlaşılan 2017 yılında gardıroplarınız gökkuşağı gibi rengârenk olacak. Yeşil ve tonlarını daha çok aksesuarlarda kullanın. Bu sayede hem moda trendlere uyacaksınız, hem de kendi sitilinizi ve kişiliğinizi yansıtabileceğiniz aksesuarlar ile tüm dikkatleri üzerinize çekebileceksiniz. 2017 yılında gardıroplarınıza yeşil abiye, yeşil ayakkabı ya da yeşil çanta gibi ürünlere öncelik verebilirsiniz.

Pek çok ünlü tasarımcının podyumlarda sarı rengi daha çok kullanması aslında bir tesadüf değildir. Çünkü sarı artık her yerde karşımıza çıkmaktadır. 2017 yılının en moda trend renklerinden biri de sarı ve tonlarıdır. Sarı ve tonları size mutluluk verici bir enerji kazandıracaktır. Bunun için dolabınızda; sarı elbise, sarı çanta ve sarı etek gibi parçalara yer açmalısınız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir