2017 Tesettür Kaban Modası

 

Tesettür kelimesi örtünme kelimesiyle eş anlamlıdır. Kadınlar giyim ihtiyaçlarını karşılarken kendilerini huzurlu hissetmek ister. Vücut hatlarını belli etmeyen uzun elbiseler tesettür giyimin ana temasını oluşturur. Tesettür giyim alanında her ürün için uygun seçenekler bulunmaktadır. Kaban modellerinde de 2017 yılı itibariyle birçok farklı model görücüye çıkmıştır. Deri ve kot kumaşların bu yılki tesettür modasında yer almadığını söylemek mümkündür.

 

2017 Yılında Tesettür Kaban Modelleri Nasıl Olacak?

 

           Tesettür Kaban modellerinde kürk modası hakimdir. Kürk kumaş yaka veya kol kısımlarında eklenti olarak kendini göstermektedir. Yakalar genellikle gösterişli ve kalın tasarlanmıştır. Kürk eklenti kapüşonlu kaban modellerinde kapüşonun etrafını sarmaktadır. Bu ekler genellikle çıkartılabilir. Cep detayları 2017 yılında daha sade olup çok göz önünde olmayacaktır.

 

Tesettür Kaban Modellerinde Daha Çok Hangi Kumaşlar Kullanılacak?

 

Şişme kabanlar 2017 yılında fazlasıyla alıcı bulacak. Modeller belden oturtmalı alt kısma kadar genişleyerek açılıyor. Belde lastik kemerlerin yanı sıra kemersiz modeller de mevcut. Yaka kısımları genelde kürklü olan bu modeller çoğunlukla kapüşonlu olarak üretilmiş. Şişme detaylar yatay ve dikey dikişler kullanılarak oluşturuluyor. Modellerin üst kısmında bu dikişler yoğunlaşarak şişme görünüm artırılmış. Alt kısımlarda azaltılan dikişler kabana farklı bir hava katmak için kullanılıyor.

 

Tesettür Kaban Modasında Kaşe Hakimiyeti Devam Ediyor

 

           Tesettür Kaban modellerinde kaşe kumaş kaban her yıl kendini gösteriyor. Kumaşın dümdüz durması daha zarif bir görünüme yardımcı oluyor. İnce kumaşlı kaşe modelleri belden aşağı açılarak iner. Mevlana model olarak adlandırılan bu kesim zayıf görünüme yardımcı olur. Bağlamalı kemerler kullanılan kabanların yakaları da aşağı doğru uzanan genelde gösterişli tasarımlardan oluşur. İşleme ve desen bulunmaz. Düğme detayı kullanılarak zenginleştirilir. Daha sade kaban tercihi olanlar için hakim yaka kaşe modelleri de bulmak mümkündür.

 

Kaşe Renk ve Boyları Nasıl Olacak?

 

Kaban modellerinde bej, hardal sarısı, haki gibi renkler ön planda. Siyah ve lacivert kaban modellerinde diğer kıyafetlerle uyumu rahat yakalamak adına daha çok tercih edilir. Zümrüt yeşili ve mürdüm kaban modellerinde görülebilecek renklerdendir. Kaban boyları önceki yıllara oranla biraz daha kısaltılmıştır. Dizin bir karış daha altında biten bu modellerin en kısası diz boyundadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir