2017 Tesettür Elbise Modası

2017 modası tesettür elbise modelleri nelerdir?

 

Bu yıl tesettürde belden büzgülü elbise modellerinin daha çok tercih edildiği görülmektedir. Daha ince ve zarif görünümüyle günlük kullanımda da tercih edilmektedir. Günlük kullanımda belden bağcıklı tesettür elbise modelleri tercih edilirken özel zamanlar için kemerli ya da kalın kuşaklı elbiseler modayı yansıtmaktadır. Günlük kullanımda salaş garnili ve yarasa kollu elbiseler kullanılmaktadır. Pile detaylardan çok bu sene büzgü yaka detaylı elbiseler daha çok dikkat çekmektedir. Bu sene düğmeli elbiselerdense çiçek desenli ve baskılı elbiseler moda. Bu yıl özel davetlerde etek ve kollarda volanlı detayları bulunan elbiseleri çevremizde daha çok göreceğiz. Günlük kullanımda çizgili elbiseler de oldukça tercih edilmektedir. Renkli desenlerde uçuşan şifon elbiselerde hem günlük hem de özel zamanlarda kullanılan parçalardan olacak. Fakat beli kuşaklı ve etek uçları detaylı elbiseler en çok tercih edilen olacak.

 

Tesettür elbisede moda renkler nelerdir?

 

           Tesettür elbise tercihlerinde bu sene günlük kullanımda daha çok siyah beyaz ya da lacivert beyaz çizgili desenler, haki ve bej garnili modeller görülmektedir. düz renkleri incelediğimizde açık tonlarda pudra, fuşya, somon, mavi ve gül kurusu renkleri dikkat çekmektedir. Koyu tonlarda lacivert, siyah, haki ve mor daha çok tercih edilmektedir. Desenlerde daha çok koyu renkler üzerine çiçek detayları ve simetrik desen baskılı elbiseler görülmektedir.

 

Tesettür elbisede abiye modellerde moda nedir?

 

Abiye modellere baktığımızda volanlı model şifon kumaş abiye modeller ile kadife ve dantel kumaşta dökümlü abiye elbise modelleri dikkat çekmektedir. Belden oturan volanlı modellerde göğüs ve kollarda kabartmalı çiçek işlemeli desenler bu yıl abiye giyimde daha çok tercih edilmektedir. Kadife kumaşlı elbiselerde taş detayları daha çok kullanılmaktadır. Volanlı elbiselerde daha çok kuşak kullanılmakta ve belin inceliğini yansıtarak zarif bir görünüm sergilemenizi sağlar. Pelerin parçası bulunan elbiseler de bu yıl tarzınızı yansıtacak modellerden. Abiye modellerde de somon, pudra, ekru renk tonları zarifliğinizi, lacivert ve siyah asilliğinizi yansıtacak moda renklerden. Fuşya ve pembe tonlar abiye elbise tercihlerinde de kullanılacak bu yılın modası renklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir