2017 Sonbahar Modası

Modaya Uygun Giyim için Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Giyim, takı, aksesuar ve mobilya gibi alanlarda dönemsel olarak popüler hale gelen uygulamaların tümüne o dönemin modası denilmektedir. Moda yaz, kış, ilkbahar ve sonbahar olarak mevsimsel şekilde sınıflara ayrılırken, kimi zaman da yıllara göre sınıflara ayrılmaktadır. Günlük kullanım, iş ortamı ya da organizasyonlara katılırken dikkat edilmesi gereken moda kuralları farklılık göstermektedir. Yine de modaya uygun giyinmek için dikkat edilmesi gereken genel kurallar bulunmaktadır. Bunları şu şekilde listelemek mümkündür:

 

– Modaya uygun giyinmek isteyen kişilerin en büyük yanlışı kendilerini aşırı para harcamak zorunda hissetmeleridir. Moda, pahalı kıyafetler üzerine işleyen bir sistem değil, aksine ekonomik ürünler ile beraber sağlanan uyum anlayışıdır.

 

– Modaya uygun hareket edebilmek için gidilecek ortamlar önem göstermektedir. Örneğin, günlük kullanım için düz ayakkabılar ya da sandaletler uygun olabilirken iş yerlerinde yapılacak olan toplantılar için platform ayakkabılar uygun olacaktır.

 

– Kıyafet, ayakkabı, şapka, toka ve çanta kombini yapılırken tek bir renk ve tonlarından kaçınılması gerekmektedir. Bununla beraber ikiden fazla renk ile yapılacak olan kombinler gözleri yoracağı için tercih edilmemelidir.

 

– Mat ve parlak renklerin çok kullanılması modaya uygun olarak giyinmeyi engellemektedir. Bunun yerine birbirini dengeleyen türdeki kıyafetler tercih edilmelidir.

 

– Modaya uygun giyinmek için renk ve tonları haricinde kıyafet ve çanta materyalleri de önem kazanmaktadır. Kadife ve süet malzemeden üretilmiş olan giysi malzemelerinde uyum önem göstermektedir.

 

2017 Sonbahar Moda Giyimi Nasıldır?

 

Her yıl olduğu gibi 201 yılı da kendi moda anlayışını yaratmıştır. 2017 yılı için önümüzdeki sonbahar ve kış sezonu için kıyafet modası şu şekildedir:

 

– Son yıllarda adından çokça söz ettiren kalem etekler, günlük kullanımda yerini almaktadır. Kalem etekler ile beraber takımlar ve döpiyes kıyafetleri de ofis ve çalışma hayatını vurgulayarak 2017 modasındaki yerini almıştır.

 

– 2017 modasının önceki dönemlerden farklı olarak ortaya sürdüğü bir diğer giyim şekli feminen giyimdir. Bu giyim tarzı ile vücut hatlarından ziyade beli belirgin hale getiren kıyafet tasarımları ön plana çıkmaktadır.

 

– Ayakkabı ve çanta kullanımında yeni dönem modası ile plastik ürünler ön plana çıkmaktadır.

– Sıcak ve doygun renkler ile oluşan sonbahar modası, günlük kullanımda spor tarzı giyimin önünü açmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir